ارتقای امنیت روانی از اصلی‌ترین اهداف پلیس است

ایلام - ایرنا - جانشین فرمانده انتظامی استان ایلام گفت: ارتقای امنیت روانی در میان شهروندان از اصلی‌ترین اهداف پلیس است.

به گزارش ایرنا، سرهنگ شهاب عزیزاده روز چهارشنبه در نشست هم اندیشی با اصحاب رسانه به مناسبت روز خبرنگار اظهار داشت: منابع خبری در دنیای امروز بسیار متنوع هستند و مخاطبان می توانند منبع خبری خود را تعیین و یا تغییر دهند.

وی افزود: رسانه های مختلف اگر نتوانند نظر مخاطبان خود را جلب کنند، باعث می شود خبر را از سایر منابع که مستند نبوده و حتی دارای رویکرد تقابلی با جمهوری اسلامی هستند، بدست بیاورند.

جانشین فرمانده انتظامی استان ایلام یادآور شد: رسانه های معاند عملیات و جنگ روانی و رسانه ای بسیار پیچیده ای را علیه کشورمان در پیش گرفته و بصورت هماهنگ در تلاش هستند نظام اسلامی را ناکارآمد و دستاوردهای آنرا زیر سوال ببرند که می طلبد رویکرد مناسبی در قبال آن از سوی رسانه های وفادار به آرمان های نظام و انقلاب اتخاذ شود.

سرهنگ عزیززاده تاکید کرد: رقابت سنگینی در فضای رسانه ای دنیا جریان دارد و در این وضعیت خبرگزاری هایی موفق خواهند بود که در عین دقت و سرعت بتوانند نیازهای مخاطبان خود را پاسخ بدهند.

جانشین فرمانده انتظامی ایلام اضافه کرد: پایگاه خبری پلیس نیز در این راستا همواره تلاش کرده است با تعامل سازنده و همیشگی با رسانه ها ضمن رعایت اصول حرفه ای کار اطلاع رسانی عموم مردم را در جریان حوزه های کاری مرتبط با پلیس قرار دهد.

سرهنگ عزیززاده اظهار داشت: ارتباط تنگاتنگ و دوسویه پلیس با رسانه های استان ایلام نیز طی سال های اخیر بسیار ممتاز بوده و در حوادث و برهه های مختلف همچون اربعین شاهد این تعامل هستیم.

وی ارتقا امنیت روانی در میان شهروندان را از اصلی ترین اهداف پلیس عنوان کرد و گفت: شهروندان هرجا احساس امنیت روانی بیشتری داشته باشند، بدون شک امور جاری کشور با موفقیت بیشتری دنبال و ایران اسلامی با سرعت بیشتری در مسیر پیشرفت و آبادانی حرکت خواهد کرد.

جانشین فرمانده انتظامی ایلام با اشاره به شیوع ویروس کرونا از انتهای سال گذشته در کشور و استان یادآور شد: پلیس هر ساله اولویت هایی را برای برنامه کاری خود مشخص می کند که شیوع این ویروس باعث برخی نوسانات در بروز جرائم شد ولی در خردادماه و تیرماه این وضعیت به ثبات رسید و امیدواریم در ادامه سال با تعامل مردم و ناجا شاهد تحقق اهداف تعیین شده باشیم.

عزیززاده تاکید کرد: سال گذشته ۹ هزار و ۱۳۹ پرونده در مراکز مشاوره آرامش و کلانتری های سطح استان تشکیل شد که از این تعداد هفت هزار و ۶۰۳ پرونده در سطح کلانتری ها و مابقی در مراکز مشاوره پلیس بود.

وی افزود: نقش مشاوره ای کارشناسان مستقر در سطح کلانتری ها و مراکز مشاوره آرامش پلیس در حل و فصل پرونده ها طی سال های اخیر بسیار چشمگیر بوده بطوریکه ۷۰ درصد این پرونده ها به صلح و سازش میان طرفین منجر و از ارجاء آن به محاکم قضایی جلوگیری شده است.

جانشین فرمانده انتظامی ایلام حرکت پلیس به سطح هوشمندسازی اجرای برنامه ها را از اهداف ناجا عنوان کرد و گفت: شماره تلفن گویای ۰۹۶۵۸۰ نیز در استان برای پاسخگویی با نیازهای شهروندان برای ارائه خدمات مشاوره ای راه اندازی شده است.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 14 =