فرمانده انتظامی هرمزگان: اخبار ایرنا صادقانه و قابل اتکاست

بندرعباس - ایرنا - فرمانده انتظامی هرمزگان گفت: خبرگزاری جمهوری اسلامی با پرداختن به موقع به اخبار و انتشار صحیح و درست اخبار و رویدادها نشان داده محتوای خروجی اش صادقانه، بدور از جانبداری و قابل اتکاست.

سردار غلامرضا جعفری روز چهارشنبه در دیدار صمیمانه با رییس و کارکنان خبرگزاری جمهوری اسلامی مرکز هرمزگان ضمن گرامیداشت شهدای رسانه همچون شهید صارمی و شهید خزایی و روز خبرنگار اظهارداشت: روز خبرنگار را به خبرنگاران و به خصوص خبرنگاران خبرگزاری جمهوری اسلامی که به خوبی در حوزه آگاهی بخشی به جامعه عمل کرده است تبریک می‌گویم.

وی ادامه داد: کار این رسانه که رسالت سنگینی برعهده دارد، بسیار ارزشمند بوده و می‌توان از محتوایی که در اختیار مخاطب قرار می‌دهد بسیار بهره‌برداری کرد و اغلب مخاطبان این رسانه را جوانان تشکیل می‌دهند که خبرگزاری جمهوری اسلامی به خوبی توانسته آنان را جذب و برایشان محتوا تولید کند.

وی گفت: خبرنگاران رسانه‌های نظام اسلامی دارای اعتقاد و تقوا بوده در عین گمنامی درحال فعالیت بوده و اقدام‌های آنان برای حفظ آرامش جامعه و کمک به مردم بسیار مفید و موثر است و توانسته‌اند با موفقیت در این مسیر حرکت کنند.

فرمانده انتظامی هرمزگان افزود: در مقابل رسانه‌های معاند و رسانه‌های زر و زور قرار دارند که بسیاری از موضوع‌ها را وارونه نشان می‌دهند و در پی التهاب آفرینی و برهم زدن آرامش جامعه هستند.

سردار جعفری بیان داشت: این رسانه‌های معاند از کارهای بزرگی که در کشور برای خدمتگذاری به مردم انجام می‌شود به سادگی عبور می‌کنند اما برای اتفاق‌ها و مشکل های کوچک هیاهو به راه می اندازند.

خبرنگاران رزمندگان عرصه جنگ نرم هستند

وی خاطر نشان کرد: زحمت های زیادی توسط خبرنگاران برای تولید محتوا و رساندن اخبار و بیان رویدادها به جامعه کشیده می‌شود که شاید بسیاری از آن‌ها اطلاع نداشته باشند و قدردان زحمت‌های آنان هستیم.

این مقام مسوول ادامه داد: زمانی که کار ما خاتمه می‌یابد کار خبرنگاران و رسانه‌ها آغاز می‌شود لذا امروز دیگر جنگ سخت نیست بلکه جنگ نرم جای آن را گرفته و خبرنگاران رزمندگان این عرصه هستند.

سردار جعفری افزود: جایگاه خبرنگاران نظام اسلامی به هیچ وجه قابل قیاس با رسانه‌های مزدور غربی نیست زیرا فعالان رسانه‌ای نظام اسلامی دارای باور، اعتقاد و ریشه هستند.

امنیت عینی و ذهنی جامعه مد نظر پلیس بوده و است

فرمانده انتظامی هرمزگان در بخش دیگری از سخنان خود بیان داشت: پلیس ادوار مختلفی را پشت سرگذارده است، زمانی قبل از انقلاب بود که آن را با نام اقتدارگرایی می‌شناسند و کارها را با تَحَکُم پیش می‌برد.

وی افزود: سال ۱۳۷۰ هجری شمسی سه نیرو شامل کمیته، ژاندارمری و شهربانی در هم ادغام شد و معاونت‌های جدید و رده‌های دیگر شکل گرفت که معاونت اجتماعی یکی از آنان بود.

سردار جعفری ادامه داد: پلیس ارتباط خود را با مردم افزون‌تر کرد و به کارهای نرم همچون پیشگیری از وقوع جرم بیشتر پرداخت و چرا که باید مقوله‌های امنیت ذهنی جامعه و اقناع‌گری مردم و هم بعد عینی امنیت بپردازد.

وی اضافه کرد: کارشناسان خبر معاونت اجتماعی تاثیر به سزایی در این مسیر داشته و دارند و در ساختار کلانتری‌ها بخشی برای مشاوره وجود دارد.

روزانه بین سه تا چهار هزار امداد پلیسی در هرمزگان تقاضا می‌شود

فرمانده انتظامی هرمزگان افزود: روزانه بین سه تا چهار هزار امداد پلیسی در استان هرمزگان تقاضا می‌شود که نیروی انتظامی باید خود را در زمان مشخصی به محل برساند و بسیاری از نیروها در مسیر رسیدن به محل دچار سانحه و آسیب می‌شوند،اما این آسیب‌ها دیده و منعکس نمی‌شود و این مجاهدت‌های خاموش جای قدردانی دارد.

هشت هزار پرونده مصالحه شد

سردار جعفری اظهار داشت: در تعداد فراوانی از پرونده ها و تماس‌هایی که گرفته می‌شود و موضوع‌های جزیی که جنبه امنیتی ندارد اصل را بر مصالحه گذارده‌ایم،بخشی از پرونده ها به مشاوران و مددکاران ارجاع داده می‌شود و آنان با وساطتت زمینه صلح و صفا را فراهم می‌کنند.

وی تصریح کرد: هشت هزار پرونده در یک دوره کوتاه به مصالحه ختم شده است که اگر تعداد کسانی که درگیر هر پرونده می‌شوند از شاکی و متشاکی و شاهدها محاسبه شود در وقت و انرژی صرفه جویی فراوانی شده و این در افزایش آرامش جامعه تاثیر به سزایی دارد.

وی بیان داشت: بسیاری از مشکل‌ها و حوادثی که در جامعه رخ می‌ده به دلیل نداشتن آگاهی است، بسیاری از مسایلی که توسط پلیس فتا رسیدگی می‌شود نیز این را به خوبی نشان می‌دهد لذا نقش رسانه‌ها و معاونت اجتماعی در این زمینه بسیار ملموس است و اقدام‌های آنان می‌تواند برای جامعه آثار مثبت‌تری داشته باشد.

وی مثال زد: در روزهای ابتدایی شیوع کرونا در کشور بسیاری دستورکارهای بهداشتی همچون استفاده از ماسک را رعایت نمی‌کردند ولی اکنون با اطلاع رسانی و آگاهی بخشی، رعایت نکردن‌ها کاهش چشمگیری یافته است.

 برخی مدیران خدمات دولت را با رسانه‌ها درمیان نگذاشته‌اند

رییس خبرگزاری جمهوری اسلامی مرکز هرمزگان هم در این دیدار اظهار داشت: سالروز شهادت شهید محمود صارمی از خبرنگاران خبرگزاری جمهوری اسلامی (ایرنا) که در افغانستان به شهادت رسید در تقویم رسمی کشور به عنوان روز خبرنگار نامگذاری شده است.

خلیل تنیده بیان داشت: خبرگزاری ایرنا فعالیت خود را در سال ۱۳۱۳ فعالیت با عنوان پارس آغاز کرده و اکنون افزون‌بر ۸۵ سال سابقه فعالیت دارد و در این سالها خدمات زیادی به جامعه بویژه در دوران هشت سال دفاع مقدس، سازندگی ارایه کرده است.

وی ادامه داد: با وقوع انقلاب اسلامی نام آن توسط مجلس شورای اسلامی به خبرگزاری جمهوری اسلامی تغییر یافت و اکنون با فعالیت دفاتر داخلی و خارجی، اخبار آن به ۱۰ زبان زنده منتشر می‌شود.

وی اضافه کرد: اخبار خبرگزاری جمهوری اسلامی رسمی بوده و در مجامع داخلی و بین المللی به آن استناد می‌شود ، اخبار آن دارای ۲ بخش عادی و محرمانه بوده ، همه جوانب اخبار در نظرگرفته می‌شود و تلاش دارد تا در مسیر خدمت گذاری مسوولان به مردم یاور آنان باشد.

تنیده گفت: در حالیکه دولت تلاش های زیادی برای توسعه وعمران وخدمت رسانی انجام داده ولی برخی مدیران این خدمات را به درستی با رسانه ها درمیان نگذاشته اند و نیاز است در این زمینه اطلاع رسانی درستی از اقدامات و دستاوردهای دولت انجام شود.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 9 =