امام جمعه سمنان: کار خبری با داشتن جنبه عبادی وحدت‌آفرین باشد

سمنان- ایرنا- نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه سمنان گفت: فعالیت خبرنگاری جنبه عبادت دارد و در جامعه باید باعث وحدت‌آفرینی و همبستگی شود.

به گزارش ایرنا، آیت الله سیدمحد شاهچراغی روز چهارشنبه در آستانه ۱۷ مرداد روز خبرنگار با تبریک این روز به تلاشگران عرصه خبر و اطلاع رسانی، به رسانه ها اعلام کرد: خبرنگاران هنرمندانی هستند که رسالتشان جهاد با قلم و انتشار اخبار مستند است.

وی گفت: خبرنگاران با تلاش خود به جامعه آگاهی می رسانند و فعالیت آنها ارزشمند، معنوی و جنبه عبادی دارد.

امام جمعه سمنان بر ضرورت توجه به نیازهای خبرنگاران تاکید و بیان کرد: خبرنگاران برای تهیه و ارائه اخبار خود را به آب و آتش می زنند تا خبری را به اطلاع مردم و جامعه برسانند.

وی خاطرنشان کرد: با این تلاش شبانه روزی، خبرنگاران از نظر مالی وضعیت خوبی ندارند و باید بیشتر مور توجه از نظر مسایل معیشتی و رفاهی باشند.

شاهچراغی با تاکید بر اینکه خبرنگاران را دوست دارد خاطرنشان کرد: فعالیت خبرنگاران ارزشمند و معنوی است و نیز جنبه عبادت دارد، اجر و پاداش آنها با خداوند متعال است اما مسوولان هم باید نسبت به این قشر توجه و حمایت های لازم را از آنها داشته باشند.

امام جمعه سمنان با تاکید بر اینکه قلم خبرنگار باید در مسیر ترویج مبانی اسلامی و مقابله با توطئه های دشمنان حرکت کند بیان کرد: خبرنگاری کاری عاشقانه و خالصانه است و من خبرنگاران را قلبا و بدون تعارف دوست دارم.

وی، حرفه خبرنگاری و اطلاع رسانی را یک ضرورت برای کشور دانست و تاکید کرد: خبرنگاران با وجود دستمزد کم و مشکلات و سختی ها، به کار و حرفه خود عشق می ورزند و آن را خالصانه انجام می دهند.

شاهچراغی با تاکید بر لزوم حفظ و تقویت وحدت در جامعه، خبرنگاران را به ارائه مطالب وحدت‌آفرین برای جامعه فراخواند و گفت: خبرها و حرف هایی که موجب تفرقه و آبروریزی شود نباید منعکس شود.

امام جمعه سمنان بر ضرورت ارائه خبرهای محکم و مستند توسط خبرنگاران و رسانه ها تاکید کرد و با اشاره به روایتی از امام جعفر صادق (ع) گفت: خبرها باید صادقانه، مفید و منطبق بر امانت‌داری باشد.

نماینده ولی فقیه در استان سمنان با تبریک اعیاد قربان و غدیر از تلاش و فعالیت خبرنگاران در استان سمنان تجلیل کرد.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 7 =