فرمانده مرزبانی: ورود اقلام ضد فرهنگی و کالاهای ممنوعه خط قرمز مرزبانان است

سنندج - ایرنا - فرمانده مرزبانی ناجا با بیان اینکه ورود اقلام ضدفرهنگی و کالاهای ممنوعه از مرزها را خط قرمز مرزبانان است، گفت: ما به حکم قانون پشتیبان کشور و مردم هستیم و با پشتوانه مردم و مرزنشینان ، امنیت در مرزها را برقرار می‌کنیم.

به گزارش ایرنا، سردار احمدعلی گودرزی روز چهارشنبه در حاشیه بازدید از نمایشگاه دستاوردها و کشفیات مرزبانی در جمع خبرنگاران استان کردستان اظهار داشت: استان کردستان، با مردمانی غیور و انقلابی، در زمان انقلاب اسلامی همیشه پشتیبان نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران بوده و از اقوام اصیل ایرانی هستند.

 وی با اشاره به شرایط سخت خدمتی مرزبانان در مرزها افزود: همرزمانم با آموزش های پیشرفته نظامی، دفاعی با آمادگی بسیار مطلوبی برای دفاع از حدوذ و ثغور کشور با اقتدار ایستاده‌اند.

سردار گودرزی سفر رهبر معظم انقلاب در سال ۱۳۸۸ به کردستان را مایه خیر و برکت برای استان اعلام کرد و یادآور شد:تقدیم پنج هزار و ۴۰۰ شهید گلگون کفن در راستای تامین امنیت استان کردستان موید این است که مردم اصیل این دیار پشتیبان بی دریغ برای نظام مقدس جمهوری اسلامی هستند.

فرمانده مرزبانی ناجا با اشاره به پشتیبانی مرزنشینان در برقراری امنیت پایدار مرزهای ایران اسلامی گفت: مرزنشینان سراسر کشور، مرزیاران افتخاری هستند و بحمدلله هماهنگی مطلوبی بین مرزبانان و مرزنشینان وجود دارد.

سردارگودرزی با تاکید بر امنیت پایدار و مثال زدنی در مرزهای استان کردستان عنوان داشت:مرزبانان در تلاشند که معیشت مرزداران و مرزنشینان را به معنای واقعی اجرایی و عملی کنند و اعتقاد دارند که در راستای کمک به اقتصاد مرزنشینان از هیچ کوششی دریغ نکنند.

وی با اشاره به دو بازارچه مرزی "باشماق" و "سیرانبند" و مراودات تجاری، اقتصادی در استان کردستان گفت: با توجه به شیوع ویروس کرونا مرز باشماق برای تبادلات تجاری  با کشور عراق باز بوده و مرزبانان امنیت خوبی را در آن منطقه برقرار کرده و مرزبانان آمادگی دارند با فعال شدن بازارچه مرزی سیرانبند امنیت آن را تامین کنند.

سردار گودرزی ارتباط  و تعامل مطلوب جمهوری اسلامی ایران با کشور عراق و اقلیم کردستان را نشان از دیپلماسی قوی اعلام کرد و افزود: هم افزایی و هماهنگی بسیار خوبی بین نیروهای مسلح و دستگاه های اطلاعاتی و مردم شریف استان وجود دارد و با کسانی که در صدد اقدام ضد امنیتی بر علیه کشور باشند مقابله خواهند کرد.

فرمانده مرزبانی ناجا با اشاره به ورود و خروج کالاهای غیر قانونی گفت:بر اساس مصوبه شورای عالی امنیت کشور مناطق قرمز و زرد در مرزهای کشورمان مشخص شده  و مرزبانان برابر قانون از سرحدات کشورمان پاسداری می کنند.

وی اظهار داشت: مرزداران با اقتدار در مقابل معاندین و ضد انقلاب ها در مرزهای ایران اسلامی ایستاده اند و اجازه ورود به خاک جمهوری اسلامی ایران به آنان داده نمی شود ، مرز مقدس است و همرزمانم مدافع امنیت مرزها می باشند.

فرمانده مرزبانی ناجا با اشاره به شایعات اخیر تیراندازی مرزبانان به کولبران افزود: برای هرکشوری حریم و مرز با قوانین مشخص تعریف شده است و مرزهای ایران اسلامی هم تابع قوانین و مقررات کشور بوده و مرزداران به کسانی که به قانون عمل می‌کنند احترام می گذارند و در برابر قانون شکنان با اقتدار مقابله می کنند.

سردار گودرزی ورود اقلام ضدفرهنگی و کالاهای ممنوعه از مرزها را خط قرمز مرزبانان دانست و بیان داشت: ما به حکم قانون، پشتیبان کشور و مردم هستیم و با پشتوانه مردم و مرزنشینان ، امنیت در مرزها را برقرار می کنیم و به قاچاقچیان اجازه نخواهیم داد اقلامی را وارد کشورکنند که امنیت هموطنانمان را به مخاطره بیاندازد.

فرمانده مرزبانی ناجا روحیه مرزبانان در برقراری امنیت مرزهای استان کردستان را خوب عنوان کرد وافزود:  همرزمانم با ابتکار و خلاقیت امنیت در مرزهای استان را برقرار می کنند و از یکایک آنها بدلیل حضور شبانه روزی در مرزها تقدیر می‌کنم.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
7 + 7 =