زمین‌لرزه های پیاپی ورزقان خسارت نداشت

تبریز - ایرنا - مدیرکل مدیریت بحران استانداری آذربایجان‌شرقی با اشاره به وقوع سه مورد زلزله پیاپی در ورزقان، گفت: این زمین‌لرزه ها هیچ گونه خسارتی نداشته است.

محمدباقر هنربر روز چهارشنبه در گفت وگو با خبرنگار ایرنا، افزود: این زمین لرزه ها به اندازه بیش از ۳ درجه ریشتر این شهرستان را تکان داد که بر اساس گزارش های فرمانداری و حضور میدانی تیم های اعزامی، هیچ گونه خسارت مالی  و جانی نداشته است.

وی اظهار داشت: مدیریت بحران استانداری آذربایجان شرقی با تمام امکانات و تجهیزات خود هم اکنون در آمادگی کامل به سر می برد و برای بروز هر گونه احتمالات در ورزقان آمادگی کامل داشته و در آماده باش می باشد.

هنربر زمان وقوع آخرین زمین لرزه در ورزقان را ساعت ۹ و ۹ دقیقه امروز اعلام کرد که بزرگی آن ۳.۱ درجه در مقیاس امواج درونی زمین بود.

به گفته وی این زلزله که در ۱۰ کیلومتری زمین ثبت شده، در فاصله ۲۳ کیلومتری ورزقان، ۲۴ کیلومتری شهر خواجه و ۲۶ کیلومتری بخشایش روی داده است.

به گزارش ایرنا، پیش از این زلزله نیز ۲ زمین لرزه دیگر به اندازه ۳ ریشتر در ساعات ۸ و ۲۲ دقیقه و ۸ و ۴۵ دقیقه به ترتیب در اعماق ۹ و ۱۶ کیلومتری زمین در ورزقان روی داده است.

مرکز زمین لرزه اول در فاصله ۲۳ کیلومتری ورزقان، ۲۵ کیلومتری خواجه و ۲۷ کیلومتری بخشایش ثبت شده و زمین لرزه دوم نیز  در فاصله ۲۳ کیلومتری بخشایش، ۲۶ کیلومتری خواجه و ۲۶ کیلومتری ورزقان روی داده است.

شهرستان ورزقان با جمعیت ۵۰ هزار نفر در فاصله ۱۰۰ کیلومتری شمال تبریز واقع است و این شهرستان دارای دو بخش به نام‌های مرکزی شامل دهستان‌های ازومدل جنوبی، ازومدل شمالی، بکرآباد و سینا) و خاروانا شامل دهستان‌های دیزمار مرکزی، جوشین و ارزیل بوده و دو مرکز شهری به نام‌های ورزقان و خاروانا دارد.

ورزقان ۱۶۳ روستا دارد.

این شهرستان دو زلزله مهیب به اندازه ۶ و ۶.۲ ریشتر در سال ۱۳۹۱ را تجربه کرده است که بیش از ۳۰۰ کشته و ۵ هزار مصدوم بر جای گذاشت.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 10 =