۱۵ مرداد ۱۳۹۹،‏ ۱۰:۱۰
کد خبرنگار: 3005
کد خبر: 83897127
۰ نفر

برچسب‌ها

پروندهٔ خبری

رقص سعودی‌ها بر زخم‌های لبنان

تهران-ایرنا- شبکه های سعودی با سوء استفاده از انفجار بندر بیروت تلاش کردند از این آب گل آلود با اتهام زنی به حزب الله لبنان ماهی گیری کنند.

به گزارش ایرنا، از نخستین دقایق حادثه انفجار یکی از انبارهای بندر بیروت، شبکه های سعودی که همواره در راستای شبکه ها و سیاست های صهیونیستی حرکت کرده اند، این بار نیز فرصتی یافتند تا انگشت اتهام را به سوی مقاومت نشانه روند.
در این میان دو شبکه العربیه و الحدث در همان لحظات نخستین ادعا کردند که براساس اطلاعات اولیه این انفجار در انبار سلاح و مهمات حزب الله در بندر بیروت اتفاق افتاده است.
درحالی که بسیاری از شبکه های خبری دنیا منتظر دریافت اطلاعات بیشتری از این اتفاق بودند همگان از اتهام زنی سریع شبکه های سعودی به مقاومت اسلامی لبنان تعجب کردند.
این دو شبکه حتی پس از اعلام رسمی مسئولان لبنان از علت حادثه، از مواضع خود کوتاه نیامدند و اتهام زنی به حزب الله لبنان همچنان از سرتیترهای صفحه نخست این دو شبکه است.
درحالی که مسئولان بسیاری از کشورها درحال اعلام آمادگی خود برای کمک به ملت و دولت لبنان هستند، شبکه عربستان در یک بازی کثیف به دنبال ماهیگیری از آب گل آلود به سود اربابان صهیونیست خود هستند.
اما این بار تیر سعودی به سنگ خورد و حتی رسانه های صهیونیستی نیز که همواره با سعودی ها در یک خط قرار داشتند، با آن ها همراهی نکردند.
شبکه العربیه برای اینکه اتهام خود به حزب الله را قابل باور کند ساعتی بعد در تلاشی ناکام برای تاثیر بیشتر بر مخاطب، در صفحه توئیتر خود از استقرار نیروهای حزب الله در بندر بیروت پس از انفجار خبر داد.
این داستان پردازی ها تا جایی ادامه یافت که کاربران عرب در توئیتر، روایت سعودی ها را زیر سوال بردند و آن ها را به "لاشخوری" در حادثه بیروت متهم کردند.
برخی از کاربران توئیتر با اعتراض به این اقدام شبکه العربیه، این شبکه را دروغگو خواندند.
یکی از کاربران عرب در واکنش به العربیه نوشت:  ما یاد گرفته ایم درصورتی که شما راست بگویید تعجب کنیم، از دروغ های شما تعجب نمی کنیم.
کاربر دیگری نوشت: دروغ ها شروع شد.
آش شبکه العربیه چنان شور بود که در لبنان کمتر کسی توانست تعجب خود را از اقدام این شبکه پنهان کند.
 اعتراض به سیاست فتنه انگیزی شبکه های سعودی علاوه بر کاربران فضای مجازی به رسانه های لبنان نیز کشیده شده و همه رسانه ها با تاکید ضرورت همبستگی ملت برای عبور از این بحران، خواستار پیگیری اخبار از منابع رسمی شدند.
بیشتر رسانه های لبنانی روایت مسئولان این کشور از حادثه را منتشر کرده و از دامن زدن به اخباری که باعث تفرقه و اختلاف می شود خودداری کردند.
در همین راستا توفیق شومان فعال رسانه ای و سیاسی لبنانی در گفت و گو با شبکه الجزیره گفت: نخست وزیر به موضوع و علت این انفجار خاتمه داده است ولی طرف هایی تلاش می کنند از انفجار بیروت بهره برداری سیاسی کنند.
وی افزود: تا زمان اعلام مربوط به علل دقیق این انفجار نباید درباره اسباب آن گمانه زنی کرد.
شومان در مصاحبه با رادیو مدیترانه مغرب نیز گفت: سوء استفاده سیاسی از انفجار بیروت به اندازه خود این انفجار خطرناک است.
این بار نیز تیر سعودی ها برای دمیدن در آتش فتنه در لبنان به سنگ خورد و داستانپردازی های آن ها درباره انفجار بندر بیروت با استقبال لبنانی ها روبرو نشد.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار جهان

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha