۳۴ درصد مشمولان در چهارمحال و بختیاری روش مستقیم مدیریت سهام عدالت را انتخاب کردند

شهرکرد- ایرنا- مدیرکل امور اقتصادی و دارایی چهارمحال و بختیاری گفت: ۲۵۲ هزار و ۸۱۲ نفر از مشمولان سهام عدالت در استان معادل ۳۴ درصد مجموع مشمولان در این استان روش مستقیم مدیریت سهام را انتخاب کردند.

تهمتن عبدالهی روز چهارشنبه در گفت‌وگو با خبرنگار ایرنا افزود: مشمولان سهام عدالت در این استان ۷۴۲ هزار و ۷۳۶ هزار نفر هستند که از این تعداد ۴۸۹ هزار و ۹۲۴ نفر معادل ۶۶ درصد این جمعیت روش غیرمستقیم مدیریت سهام خود را انتخاب کرده‌اند.

وی ادامه داد: در مجموع ارزش سهام اولیه مشمولان سهام عدالت استان حدود مبلغ چهار هزار میلیارد ریال است.
عبداللهی تصریح کرد: بنابر اعلام سازمان بورس و اوراق بهادار، برای آن دسته از مشمولان سهام عدالت که روش مدیریت غیرمستقیم را انتخاب کرده‌اند، فرآیند آزادسازی سهام عدالت شرکت‌های سرمایه‌گذاری استانی و معامله‌پذیر کردن این شرکت‌ها از ۱۹ مرداد آغاز می‌شود.

مدیرکل امور اقتصادی و دارایی چهارمحال و بختیاری با بیان اینکه دارندگان سهام عدالت نیز که روش مدیریت مستقیم را انتخاب کرده‌اند ،می‌توانند با مراجعه به کارگزاری‌های عامل نسبت به فروش ۳۰ درصد از سهام خود اقدام کنند، خاطرنشان کرد: آزادسازی ۳۰ درصد دیگر از سهام عدالت همزمان با عید غدیر خم انجام می‌شود.

به گزارش ایرنا، سهام عدالت فروش بخشی از سهام شرکت‌های دولتی معین، به اقشار پایین درآمدی جامعه به منظور تعمیم نسبی عدالت اقتصادی است که اهدافی مانند توزیع متعادل ثروت ملی و گسترش مالکیت در سطح عموم به منظور تامین عدالت اجتماعی، کاهش اندازه بخش دولتی و افزایش سهم بخش خصوصی و تعاونی در اقتصاد کشور از طریق واگذاری سهام شرکت‌های دولتی را دنبال می‌کند.

چهارمحال و بختیاری دارای ۱۰ شهرستان با جمعیتی افزون بر ۹۷۹ هزار نفر است.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 1 =