استاندار کرمان: طرح ایجاد منطقه ویژه اقتصادی جازموریان سرعت می‌گیرد

کرمان - ایرنا - استاندار کرمان با بیان اینکه طرح ایجاد منطقه ویژه اقتصادی جازموریان سرعت می‌گیرد گفت: روند احداث منطقه ویژه اقتصادی جازموریان چند سالی است که به دلیل برخی مشکلات اداری به کندی پیش می‌رود.

به گزارش روز چهارشنبه ایرنا، محمدجواد فدائی افزود: کند شدن روند احداث منطقه ویژه اقتصادی جازموریان موجب برگزاری نشستی به منظور تسریع در اجرای این طرح در محل دبیرخانه شورای عالی مناطق آزاد و ویژه اقتصادی شد.

در این نشست که ۱۴ مرداد برگزار شد محمدجواد فدائی استاندار کرمان، مرتضی بانک دبیر شورای عالی مناطق آزاد و ویژه اقتصادی، ولی‌الله افخمی‌راد مدیرعامل سازمان عمران کرمان و منصور شکراللهی نماینده پنج شهرستان جنوبی کرمان حضور داشتند.

یکی از مهمترین مصوبات این نشست به حل مشکل آب منطقه ویژه مربوط بود که مقرر است ظرف یک هفته آینده جلسه‌ای به منظور حل و فصل این مشکل با حضور وزیر نیرو برگزار شود و مجوز چاه‌های موجود در منطقه برای این کار تمدید شود.

همچنین با پیشنهاد مدیرعامل سازمان عمران کرمان و به منظور تسریع در روند سرمایه‌گذاری در منطقه ویژه جازموریان کمتر از ۵۰ درصد سهام شرکت متولی منطقه ویژه جازموریان به یکی از شرکت‌های خصوصی استان که احتمالا کرمان خودرو خواهد بود؛ واگذار می‌شود.

همچنین مقرر شد، به منظور تثبیت زمین مورد نیاز منطقه ویژه با اداره کل منابع طبیعی هماهنگی لازم صورت گیرد و در صورت لزوم در این زمینه شورای برنامه‌ریزی استان تصمیم‌گیری کند.

رایزنی با سرمایه‌گذاران بخش خصوصی برای امکان‌سنجی ایجاد بخشی به عنوان منطقه ویژه انرژی خورشیدی در یک یا چند منطقه ویژه استان از دیگر مصوبات این نشست بود.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 1 =