مشارکت عمومی در طرح مردم‌یاران سلامت بسیج پزشکی خراسان رضوی

مشهد- ایرنا- مسوول بسیج جامعه پزشکی خراسان رضوی گفت: داوطلبان جهادگر مردمی با مشارکت در "طرح مردم‌یاران سلامت" هم‌اینک در مراکز بیمارستانی و تکمیل درمان بیماران کرونایی دانشگاه علوم پزشکی مشهد مشغول خدمت داوطلبانه هستند.

دکتر محسن ذاکریان روز چهارشنبه در گفتگو با خبرنگار ایرنا افزود: پس از اعلام فراخوان جذب نیروهای جهادگر مردمی و ثبت‌نام اولیه‌ داوطلبان در سایت مردم‌یاران سلامت، کلاسهای آموزشی اصطلاحات پزشکی و عفونی برای آنها برگزار شد.

وی ادامه داد: پس از آن داوطلبان بر اساس انتخاب خود در قالب سه نوبت صبح، عصر و شب بکارگیری شده و تحت نظارت و راهنمایی ناظران در مراکز درمانی مشغول فعالیت شده‌اند. 

مسوول بسیج جامعه پزشکی خراسان رضوی گفت: اجرای "طرح مردم‌یاران سلامت" از اواخر تیر ماه گذشته آغاز شده و هم‌انیک با مشارکت ۲۴۳ نیروی داوطلب مردمی در جریان است. 

وی افزود: هم‌اینک در این چارچوب ۱۸۰ نفر نیروی داوطلب در بیمارستان امام رضا(ع)، ۱۵ نفر در بیمارستان شریعتی، ۲۸ نفر در بیمارستان قائم (عج) و ۲۰ نفر در بخش تکمیل درمان یا نقاهتگاه بیماران مبتلا به کووید ۱۹ خدمت می‌کنند.

دکتر ذاکریان ادامه داد: نیروهای داوطلب در انجام امور شخصی بیماران کرونایی و رفع نیازهای آنان از جمله جابجایی بیمار، ماساژ درمانی و نیز پیگیری امور بیمار از سوی خانواده با هماهنگی پرستار مربوطه همکاری و ارائه خدمت می‌کنند.

وی گفت: ثبت‌نام و آموزش نیروهای داوطلب مردمی برای مشارکت در  اجرای "طرح مردم‌یاران سلامت" در بیمارستانها و مراکز درمانی مشهد همچنان ادامه دارد. 

مسوول بسیج جامعه پزشکی خراسان رضوی افزود: ساعات کار جهادگران مردمی داوطلب به منظور کاهش بار خدماتی و ارتقاء ضریب سلامت آنها به صورت گردشی و در قالب سه نوبت تعریف شده لذا بنا بر انتخاب فرد داوطلب وی در یکی از نوبتهای کاری تعیین شده بکارگیری می‌شود. 

بر اساس آخرین آمار رسمی تاکنون ۳۱۴ هزار و ۷۸۶ نفر در ایران به ویروس کرونا مبتلا شده‌اند. بیماری کووید ۱۹ تاکنون جان  ۱۷ هزار و ۶۱۷ نفر را در کشورمان گرفته است. 

همچنین تاکنون ۲۷۲ هزار و ۵۳۵ نفر از مبتلایان به ویروس کرونا در ایران بهبود یافته‌اند.  

"پاندمی کرونا" تاکنون در سطح جهان ۱۸ میلیون و ۶۵۱ هزار و ۵۴۸ نفر را بیمار کرده و جان ۷۰۲ هزار و ۱۶۲ نفر را در ۲۳۰ کشور گرفته است. ۱۱ میلیون و ۸۱۸ هزار و ۱۷۲ نفر از افراد مبتلا به ویروس کرونا در سطح جهان، تاکنون درمان شده‌اند.

در این میان آمریکا با چهار میلیون و ۹۰۹ هزار و ۴۹۷ بیمار کووید ۱۹ و ۱۶۰ هزار و ۳۲ قربانی ویروس کرونا، بیشترین آمار ابتلا و تلفات ناشی از پاندمی کرونا را در جهان به خود اختصاص داده است. پس از آمریکا کشورهای برزیل، هند و روسیه بیشترین شمار افراد مبتلا به ویروس کرونا را دارند. 

بر اساس آخرین آمارهای رسمی، ایران در جدول مبتلایان و جانباختگان پاندمی کرونا جایگاه یازدهم را در میان کشورهای جهان دارد.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 2 =