دستگاه‌های قزوین، زنگ هشدار مصرف مواد مخدر را به صدا درآورند

قزوین – ایرنا – معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار قزوین گفت: دستگاه‌های اجرایی و متولی قزوین، زنگ هشدار مصرف مواد مخدر را در میان جوانان و نوجوانان موکدا و مستمرا در فضای مجازی و حقیقی به صدا درآورند تا بتوان گام‌های بلندی را برای پیشگیری از این معضل اجتماعی برداشت.

به گزارش ایرنا منوچهر حبیبی روز چهارشنبه با اعلام این مطلب، افزود: مواد مخدر اولین خشت کج آسیب‌های اجتماعی است و توزیع مواد مخدر و وجود معتاد در جامعه یعنی اینکه پایه اصلی، اساسی و بنیادی جامعه که همان خانواده است سست می‌شود.

وی افزود: وقتی شاکله خانواده از هم بپاشد، جامعه را متحمل هزینه‌های مادی، اجتماعی، امنیتی و اقتصادی می‌کند و مشکلات زیادی را به دنبال خواهد داشت.

حبیبی ادامه داد: دستگاه‌های متولی و اجرایی دو وظیفه آموزش و پیشگیری را در این زمینه برعهده دارند که باید با میدان داری مردم و خانواده‌ها شاهد تحقق آنها باشیم.

وی گفت: اگر مردم در این زمینه توجیه شوند و گفتمان مردمی به وجود آمد بخش اعظمی از راه مقابله با مواد مخدر طی شده و برای قهر جوانان با مواد مخدر گام‌های بلندی برداشته خواهد شد.

معاون استاندار گفت: در این راستا باید خانواده، دستگاه‌های متولی از جمله آموزش و پرورش، مدارس و دانشگاه ها، ورزش و جوانان و دستگاه‌های تخصصی وارد کار شده و با مراقبت‌های ویژه جلوی آلوده شدن جوانان به مواد مخدر را بگیرند.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
6 + 10 =