کارشناس مذهبی: ایجاد انحراف در عزاداری محرم هدف دشمنان است

یزد- ایرنا- کارشناس مذهبی و مسوول نمایندگی ولی‌فقیه در سپاه الغدیر استان یزد گفت: دشمنان انقلاب به دنبال ضربه زدن به اسلام ناب محمدی (ص) با ایجاد انحراف در عزاداری محرم هیات‌های مذهبی هستند.

حجت‌الاسلام علی گندمی افزود: با توجه به اینکه یزد به حسینیه ایران شناخته می شود، دشمن به صورت ویژه به این استان و عزاداری های آن توجه کرده و سعی در تخریب وجه این عزاداری ها دارد.

به گزارش روز چهارشنبه ایرنا به نقل از روابط عمومی سپاه یزد، وی با اشاره به اینکه دشمنان اسلام در نوشته‌های خود بهترین ظرفیت برای مقابله با نظام ایران را انحراف حسینیه‌ها و عزاداری‌ها دانسته‌اند، ادامه داد: بر این اساس آنها سعی بر تحریک افراد به ویژه در حسینیه‌ها و مراسم‌های عزاداری دارند.

این مسوول خاطر نشان کرد: زیبایی کار و نوع شور و شعوری که در هیات‌های عزاداری ماه های  محرم و صفر وجود داشته باید به نسل جدید منتقل شود و این موضوع از ارزش بسیار بالایی برخوردار است.

گندمی اظهار کرد: سال گذشته با بررسی‌های صورت گرفته ۶ عنصر شعرا، مداحان، مردم، میزبانان و صاحبان عزا، مدیران هیات های مذهبی و مسوولان به عنوان محور عزاداری‌ها مورد توجه قرار گرفت.

وی بیان کرد: در ارتباط با هر یک از این عناصر باید جلسات و هماهنگی‌های لازم انجام داد،  در صورتی که بخواهیم مشکل و انحرافی نداشته باشیم باید همه این موارد را با هم ببینیم.

مسوول نمایندگی ولی‌فقیه در سپاه الغدیر یزد با اشاره به اینکه باید از افرادی که سال گذشته در محرم به صورت کامل همراهی کردند و از اشعار خوبی در عزاداری‌ها استفاده کردند تجلیل شود افزود: نباید همیشه به دنبال برخورد باشیم و در باب اقدامات ایجابی باید از این افراد تجلیل کنیم تا دیگران هم تشویق به این موضوع شوند.

گندمی ادامه داد: افرادی هم پشت انحراف هستند که با هوشیاری و آگاهی کامل در حال رقم زدن جریان تخریبی برای ایجاد انحراف در مراسم های عزاداری هستند که حتما باید با این افراد اقدام سلبی صورت گیرد.

استان یزد یک هزار و  ۴۸۰ هیات عزاداری دارد. 

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 6 =