ایمن سازی مدارس تخریبی هرمزگان۷ هزار میلیارد ریال اعتبار نیاز دارد

بندرعباس- ایرنا- مدیرکل نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس هرمزگان گفت: برای ایمن سازی مدارس تخریبی استان و استانداردسازی آن نیازمند هفت هزار میلیارد ریال اعتبار است.

سید فخرالدین هاشمی شامگاه سه شنبه در جمع خبرنگاران اظهار داشت: در حال حاضر بیش از ۶۷۰ مدرسه غیراستاندارد و تخریبی در استان وجود دارد که امیدواریم با مشارکت بیشتر خیران و نگاه ویژه دولت تا چند سال آینده این مدارس بازسازی و ایمن شوند.

وی با بیان اینکه در حال حاضر ۱۷۰ مدرسه تخریبی در هرمزگان در دست بازسازی است، افزود: براساس برنامه ریزی های انجام شده از این شمار ۹۰ مدرسه مهرماه و ۸۰ مدرسه دیگر دهه فجر آماده و به آموزش و پرورش تحویل داده خواهد شد.

هاشمی با اشاره به انعقاد تفاهم‌نامه ساخت ۲۰۰فضای آموزشی میان استانداری هرمزگان و سازمان نوسازی کشور، گفت: این میزان فضای آموزشی که یک‌هزار و ۶۰۰ کلاس درس را شامل می‌شود تا مهر ۱۴۰۰ به اتمام می‌رسد.

مدیرکل نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس هرمزگان یادآور شد:از این تعداد ۳۵۰ کلاس درس مهرماه امسال آماده بهره‌بردای است و ۲۵۰ کلاس درس دیگر نیز دهه فجر آماده می‌شود و بقیه آن نیز تا سال تحصیلی جدید در سال ۱۴۰۰ افتتاح خواهد شد.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
8 + 5 =