ابراز همدردی الکاظمی و صالح با دولت و ملت لبنان 

بغداد- ایرنا- «برهم صالح» رئیس جمهوری عراق سه‌شنبه شب در تماس تلفنی با «میشل عون» همتای لبنانی خود، مراتب همدردی و همبستگی دولت و ملت عراق را از حادثه انفجار بیروت ابراز کرد.

به گزارش ایرنا از پایگاه اطلاع رسانی رئیس جمهوری عراق، صالح در این تماس که در پی انفجار بیروت به جان باختن و زخمی شدن شماری از شهروندان پایتخت لبنان انجامید، با میشل عون گفت وگو کرد.
وی، ضمن اعلام همبستگی دولت و ملت عراق با مردم و دولت لبنان، این حادثه را به خانواده جان‌باختگان تسلیت گفت و برای زخمی شدگان طلب شفای عاجل کرد. 
میشل عون نیز از همدردی رئیس جمهوری و ملت عراق و روح برادری میان دو ملت قدردانی کرد.
در همین حال، «مصطفی الکاظمی» نخست وزیر عراق نیز با صدور بیانیه ای همبستگی دولت و ملت عراق را با مردم و دولت لبنان اعلام کرد. 
در بیانیه الکاظمی آمده است که دولت و مردم عراق در انفجار روز سه شنبه بیروت همبستگی و هم‌دردی خود را با مردم و دولت لبنان ابراز می کنند. 
وی ادامه داده که دولت و ملت عراق در این مصیبت، آماده کمک و ایستادن در کنار مردم لبنان هستند. 

در پی وقوع آتش‌سوزی گسترده‌ عصر سه‌شنبه در یکی از انبارهای مواد محترقه واقع در بندر بیروت، انفجار مهیبی در انبارهای مجاور حاوی نیترات آمونیوم رخ داد.

بر اساس اعلام وزارت بهداشت لبنان تاکنون در پی این انفجار دستکم ۶۳ نفر کشته و بیش از سه هزار نفر زخمی شدند.

«حسان دیاب» در پی وقوع انفجار در بندر بیروت و کشته و زخمی شدن  شماری از شهروندان لبنانی روز چهارشنبه را عزای عمومی در کشور اعلام کرد.
 

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 12 =