۱۵ مرداد ۱۳۹۹،‏ ۸:۲۵
کد خبرنگار: 1795
کد خبر: 83896893
۰ نفر

برچسب‌ها

جشنواره ایده‌ پردازی تعلیم و تربیت در البرز آغاز شد

کرج - ایرنا - مسوول بسیج فرهنگیان البرزاعلام کرد: جشنواره ایده‌ پردازی تعلیم و تربیت در دوران کرونا ویژه فرهنگیان، دانش آموزان و دانشجویان دانشگاه فرهنگیان در این استان آغاز شد.

مجتبی آمرکاشی روزچهارشنبه به ایرنا گفت: سازمان بسیج فرهنگیان با همکاری دانشگاه فرهنگیان این جشنواره را درقالب نماهنگ، انیمیشن، موشن‌گرافیک، نقاشی، کاریکاتور و پیشنهادات اجرایی کرد.
وی، یادگیری موثر، تقویت زیرساخت‌ها، ارائه الگوهای تربیتی اثربخش در نظام آموزشی، مدیریت نظام آموزشی در شرایط کرونا و سایر موضوعات مرتبط و قابل طرح را ازجمله محورهای این جشنواره ذکر کرد.
وی اظهارداشت: یادگیری موثر دردوران کرونا، ارزشیابی موثر درآموزش‌های غیرحضوری، نقش خانواده در تربیت و یادگیری، رسانه، فضای مجازی و یادگیری موثر ازبخش‌های مورد نظر برای تهیه آثار دراین جشنواره است.

علاقه مندان برای شرکت در این جشنواره می‌توانند در موضوعاتی چون همسویی جریان تربیت خانواده و تعلیم و تربیت رسمی، نقش انجمن اولیاء و مربیان، تاثیرسواد رسانه و فضای مجازی برکارکرد نقش معلمان آثار خود را تهیه و به دبیرخانه جشنواره ارسال کنند.

وی تربیت دانش‌آموز، وظیفه‌شناسی واحساس مسوولیت معلمان در شرایط کرونا را نیز به عنوان ایده‌های قابل استفاده در این جشنواره برشمرد وافزود: در بخش زیرساخت نیز شبکه شاد، نقاط  قوت، ضعف‌ها و راهکارها، توانمندی معلمان در بهره‌گیری از ابزار رسانه و فضای مجازی می‌تواند مورد تحقیق قرارگیرد.
آمرکاشی مهارت‌های هفتگانه رایانه ای و تاثیرآن برنقش معلمان و دانش‌آموزان دریادگیری، شبکه شاد، سلامت و امنیت دانش‌آموزان را نیز مورد توجه قرارداد و یادآورشد: مدیریت زمان درآموزش‌های مجازی، برنامه‌ریزی کارآمد آموزشی و درسی، شناسایی و رفع آسیب‌های نظام آموزشی در شرایط کرونا از دیگر موضوعات جشنواره ایده‌پردازی را تشکیل می دهد.
وی گفت: دراین جشنواره آسیب ‌شناسی پسا کرونا وتجارب زیست نیز مورد تأکید قرارگرفته است.
مسوول بسیج فرهنگیان استان البرزادامه داد: ایده‌های دانشجویان و دانش‌آموزان، ایده‌های آزاد، نوآورانه، خلاق، پویا و موثر برای آموزش و پرورش ازدیگرموضوعات مرتبط و قابل طرح در جشنواره ایده‌پردازی تعلیم و تربیت در دوران کرونا است.
وی خاطرنشان کرد: علاقمندان تاپنجم شهریورماه ۹۹ فرصت دارند آثارشان را درسامانه بسیج فرهنگیان بارگذاری کنند.
وی بیان داشت: به نفرات اول تا سوم جشنواره ایده‌پردازی تعلیم و تربیت دردوران کرونا جوایز نفیس به همراه لوح تقدیر اهدا می‌شود.

استان البرز۲۴ هزارفرهنگی و ۵۰۰ هزار دانش آموزدارد.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 5 =