عامل آتش‌سوزی جنگل بناب ارسنجان دستگیر شد

شیراز-ایرنا-فرمانده انتظامی شهرستان ارسنجان گفت: عامل آتش سوزی ۵۰ هکتار از ارتفاعات جنگل بناب این شهرستان شناسایی و دستگیر شد.

به گزارش دریافتی شامگاه سه‌شنبه ایرنا، سرهنگ "محمدعلی فرهادی" اظهار داشت: روز یکشنبه دوازدهم مردادماه جارب، ماموران انتظامی این شهرستان از طریق مرکز فوریت‌های پلیسی ۱۱۰ از آتش‌سوزی ارتفاعات جنگل "بناب" مطلع و بلافاصله به همراه عوامل امدادی به محل مورد نظر اعزام شدند.

وی افزود: این آتش سوزی که از ساعت۱۴:۳۰روز یکشنبه  ۱۲ مردادماه در ارتفاعات جنگل بناب شعله ور و با فرا گرفتن بیش از ۵۰ هکتار از پوشش های جنگلی ادامه یافته بود با تلاش‌های پلیس، نیروهای مردمی و همچنین دستگاه های امدادی و اداره منابع طبیعی، شامگاه دوشنبه کنترل و خاموش شد.

فرمانده انتظامی شهرستان ارسنجان با بیان اینکه شناسایی عامل آتش سوزی به صورت ویژه در دستور کار پلیس قرار گرفت، گفت: ماموران انتظامی با اشرافیت اطلاعاتی و بررسی‌های فنی و تخصصی، موفق شدند عامل آتش سوزی را شناسایی و وی را در مخفیگاهش دستگیر کنند.

فرمانده انتظامی شهرستان ارسنجان افزود: متهم در بازجویی اولیه اقرار کرد که  جهت تفریح به این منطقه کوهستانی عزیمت و پس از افروختن آتش، قادر به مهار آن نبوده و سریعاً از محل متواری شده است. 

سرهنگ فرهادی با بیان اینکه متهم برای سیر مراحل قانونی تحویل مراجع قضایی شد، عنوان داشت: در این فصل از سال مراتع و چمن زارهای جنگلی خشک و با کوچک ترین جرقه، شعله‌ور شده و موجب آتش سوزی به وسعت زیادی خواهد شد، لذا تاکید می‌شود که هموطنان هنگام رفتن به طبیعت از افروختن آتش در آن مکان‌ها جدا خودداری کنند.

شهرستان ارسنجان در فاصله ۱۲۵ کیلومتری شمال شیراز قرار دارد.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha