۱۵ مرداد ۱۳۹۹،‏ ۰:۱۷
کد خبرنگار: 2971
کد خبر: 83896867
۰ نفر

برچسب‌ها

پروندهٔ خبری

پوتین انفجار بیروت را به رئیس جمهوری لبنان تسلیت گفت

مسکو- ایرنا- رئیس جمهوری روسیه با ارسال پیامی به رئیس جمهوری لبنان، کشته یا مجروح شدن دهها نفر در دو انفجار در بیروت را تسلیت گفت.

پیام تسلیت «ولادیمیر پوتین» رئیس جمهوری روسیه به «میشل عون» رئیس جمهوری لبنان روز سه شنبه در سایت اینترنتی دفتر مطبوعاتی کاخ کرملین منتشر شده و در آن در رابطه با قربانیان انسانی و تخریب های گسترده بر اثر انفجارها در پایتخت لبنان ابراز همدردی شده است. 

 در پیام پوتین گفته شده است: روسیه خود را در غم و عزای مردم لبنان سهیم می داند. خواهش می کنم پیام همدردی و حمایت را به بستگان و نزدیکان قربانیان و آرزوی بهبودی را برای مصدومان این حادثه برسانید.  منابع خبری عصر سه‌شنبه از قوع انفجار در انبار مواد محترقه در بندر بیروت گزارش دادند.

در پی وقوع آتش‌سوزی گسترده‌ عصر سه‌شنبه در یکی از انبارهای مواد محترقه واقع در بندر بیروت، انفجار مهیبی در انبارهای مجاور حاوی نیترات آمونیوم رخ داد.

بر اساس گزارش خبرگزاری رسمی لبنان، صدای انفجار به قدری شدید بوده که در پایتخت و حومه شنیده شده است و نیروهای آتش‌نشانی به محل حادثه اعزام شدند.
رسانه‌های لبنانی به نقل از وزیر بهداشت لبنان گزارش دادند؛ تاکنون بالغ بر سه هزار نفر در پی این انفجار به بیمارستان منتقل شدند و دستکم ۶۳ نفر نیز تاکنون جان خود را از دست داده اند.
«حسان دیاب» نخست وزیر لبنان سه‌شنبه شب در پی وقوع انفجار در بندر بیروت و کشته و زخمی شدن شماری از شهروندان لبنانی روز چهارشنبه را عزای عمومی در کشور اعلام کرد.

 در همین حال بیمارستان های لبنان از مردم درخواست کردند که برای اهدای خون به مراکز بیمارستانی مراجعه کنند.

دستگاه دیپلماسی روسیه هنوز واکنش رسمی به این حادثه نشان نداده است.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
9 + 3 =