پلیس آمریکا با سرکوب معترضان ۱۲۵ تخلف حقوق بشری مرتکب شد

تهران- ایرنا- عفو بین‌الملل روز سه‌شنبه در گزارشی اعلام کرد که پلیس آمریکا در واکنش به اعتراض‌ها علیه قتل «جورج فلوید» توسط پلیس این کشور ۱۲۵ تخلف حقوق بشری مرتکب شده است.

به گزارش ایرنا به نقل از تارنمای هیل، عفو بین‌الملل تصریح کرد که این تخلفات در ۴۰ ایالت و پس از آغاز تظاهرات علیه قتل فلوید در ۲۵ ماه می (پنجم خرداد) رخ داده است.
این نهاد بین‌المللی افزود که نهادهای اعمال قانون در آمریکا با ارعاب و استفاده از تجهیزات نظامی و توسل به زور حق معترضان برای برگزاری تجمع مسالمت‌آمیز را نقض کرده‌اند.
این گزارش حاکی است که نیروهای امنیتی آمریکا از گازهای اشک‌آور و فلفل و باتوم علیه فعالان، روزنامه‌نگاران، ناظران و پزشکان استفاده کرده‌اند.
عفو بین‌الملل در گزارش خود اعلام کرد: در برخی موارد، استفاده از زور باعث درد و عذاب شدید می‌شود که ممکن است مصداق شکنجه یا سایر سوءرفتارها باشد و این خلاف قوانین بین‌الملل است.
این نهاد از کنگره خواست تا لایحه «حفاظت از معترضان» را که توسط «ایلهان عمر» نماینده مسلمان ایالت مینه‌سوتا در مجلس نمایندگان ارائه کرده است، تصویب کند.
در این لایحه پیشنهاد شده است تا افسرانی که باعث قتل یا جرح معترضان می‌شوند، تحت پیگرد قرار بگیرند و انتقال تجهیزات نظامی به آژانس‌های اعمال قانون لغو شود.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 13 =