درمان یک‌هزار و ۵۷۰ زوج نابارور در مرکز درمان ناباروری قفقاز اردبیل

اردبیل - ایرنا- رییس جهاد دانشگاهی استان اردبیل اعلام کرد: یک‌هزار و ۵۷۰ زوج نابارور داخلی و خارجی در مرکز درمان ناباروری قفقاز وابسته به جهاد دانشگاهی اردبیل در یک سال گذشته مراحل درمان خود را با موفقیت طی کردند.

به گزارش ایرنا ، دکتر مهران اوچی اردبیلی روز سه‌شنبه در مصاحبه با خبرنگاران گفت: تاکنون نیمی از فرزندان زوج‌های ناباور مراجعه‌کننده به این مرکز متولد شده‌اند و حدود ۷۵۰ زوج درمان شده دیگر نیز منتظر تولد نوزاد خود پس از تکمیل فرایند بارداری هستند.

وی مرکز درمان ناباروری قفقاز جهاد دانشگاهی استان اردبیل را از مراکز معتبر علمی در درمان ناباروری کشور عنوان کرد و افزود: زوج‌های نابارور از کشورهای دیگر از جمله جمهوری آذربایجان و سایر مناطق کشور نیز جهت مداوا به این مرکز مراجعه می‌کنند.

رییس جهاد دانشگاهی استان اردبیل اظهارداشت: سال گذشته ۶ هزار و ۳۶۶ زوج برای درمان به مرکز درمان ناباروری قفقاز اردبیل مراجعه کرده و خدمات مشاوره‌ای، ویزیت و درمان ساده تا پیچیده را دریافت کردند.

وی با اشاره به همکاری علمی و عملیاتی این مرکز با پژوهشگاه رویان بیان کرد: این مرکز از بعد نیروی انسانی ماهر، تجربه کاری و تجهیزات شرایط مطلوبی دارد به طوری که ۲ متخصص درمان ناباروری به صورت تمام وقت با این مرکز همکاری دارند و ۲ متخصص نیز به زودی جذب این مرکز می‌شود.

اوچی اردبیلی اضافه کرد: مرکز درمان ناباروری قفقاز اردبیل در راستای تحقق سیاست عالی کشور در زمینه رشد جمعیت و درمان زوج‌های نابارور فعالیت دارد و نقش موثری در توسعه گردشگری سلامت استان اردبیل ایفا می‌کند به طوری که زوج‌های زیادی از جمهوری آذربایجان نیز برای درمان به این مرکز مراجعه می‌کنند.

وی با اشاره به افزایش میزان ناباروری در ساله‌های اخیر و تلاش برای ایجاد ساختار و بستر مناسب برای درمان زوج‌های نابارور و نیاز آنها به خدمات درمانی باروری و فرزندآوری اظهار کرد: زوج‌های مراجعه کننده به این مرکز می‌توانند خدمات درمانی میکرواینجکشن (ICSI)، تلقیح آزمایشگاهی (IVF)، انتقال جنین‌های فریز شده و تلقیح داخل رحمی (IUI) را با تعرفه دولتی دریافت کنند.

رییس جهاد دانشگاهی استان اردبیل ادامه داد: در ارزیابی نتایج عملکرد و میزان موفقیت استفاده از روش‌های کمک باروری، مرکز درمان ناباروری قفقاز اردبیل توانسته مطابق با پروتکل‌های جهانی و کشوری عمل کند.

وی اضافه‌کرد: این مرکز با استفاده از جدیدترین روش‌های علمی و به روزترین امکانات، تجهیزات و بهره‌مندی از کادر تخصصی و درمانی مجرب، خدمات کمک باروری از جمله میکرواینجکشن (ICSI)، تلقیح آزمایشگاهی (IVF)، انتقال جنین فریز شده، نگهداری جنین، اسپرم و تخمک، تلقیح داخل رحمی (IUI) و همچنین انجام روش PRP برای درمان شکست مکرر لانه‌گزینی و تعیین جنسیت را به صورت تخصصی به مراجعان ارائه می‌کند.

عضو هیات علمی جهاد دانشگاهی واحد استان اردبیل اظهارداشت: مرکز درمان ناباروری قفقاز اردبیل در بخش اتاق عمل و کلینیک‌های تخصصی مردان و زنان، آزمایشگاه تشخیص طبی و ژنتیک، بخش جراحی محدود و سرپایی، کمک باروری و مشاوره ژنتیک، مامایی، تغذیه و روانشناسی آماده ارائه خدمات به مراجعه‌کنندگان است.

اوچی اردبیلی با بیان اینکه سنین باروری در زندگی نباید نادیده گرفته شود، اظهار کرد: زوج‌هایی که نگران ناباروری خود هستند، بدون اتلاف وقت باید به مراکز درمانی مراجعه کنند تا با مشاوره‌های مناسب علت ناباروری تشخیص داده و بهترین روش درمانی به آن‌ها پیشنهاد شود.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha