پروازهای فرودگاه تبریز ۱۵ درصد کاهش یافت

تبریز- ایرنا - مدیرکل فرودگاه‌های استان آذربایجان شرقی گفت: به دلیل پیشگیری از شیوع ویروس کرونا، پروازهای فرودگاه شهید مدنی تبریز در تیرماه سالجاری نسبت به تیرماه سال گذشته،  ۱۵ درصد کاهش یافته است.

رامین آذری روز سه شنبه در گفت و گو با خبرنگاران در عین حال از افزایش بیش از ۶ درصدی آمار پرواز و ۴ درصدی مسافر فرودگاه تبریز در تیرماه نسبت به خرداد ماه سالجاری خبر داد.

وی گفت: تعداد کل پروازهای فرودگاه تبریز در تیر ماه سالجاری  ۸۷۸ پرواز بود که نسبت به تعداد ۸۲۶ پرواز خرداد ماه از رشد ۶.۲ درصدی برخوردار است.

وی اعلام کرد: تعداد مسافران جابه جا شده از طریق فرودگاه تبریز از  ۹۰ هزار و ۹۸۳ مسافر در خردادماه  به ۹۴ هزار و ۷۱۴  مسافر در تیر ماه رسیده است که حکایت از رشد ۴ درصدی دارد.

 فرودگاه بین المللی شهید مدنی تبریز در شمالغرب شهرستان تبریز و در سال ۱۳۲۹ با ماموریت ارائه خدمات فرودگاهی ، ناوبری و هوانوردی جهت پذیرش پروازهای داخلی و  بین المللی به منظور حمل و نقل مسافر و بار طراحی و احداث شده است و بصورت open sky و ۲۴ ساعته عملیاتی بوده و به دلیل واقع شدن در مرز و کریدورهای  هوایی بین المللی در ارائه خدمات ناوبری ، رادار و هوانوردی به پروازهای داخلی و بین المللی به خصوص پروازهای عبوری بین المللی (over fly) بیشتر از مبداء و کشورهای عضو اتحادیه اروپا به مقصد کشورهای آسیایی جنوب شرقی و آسیای میانه و بالعکس انجام می شود.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 4 =