مباهله، انرژی هسته‌ای شیعه است

تهران- ایرنا- رئیس ستاد بزرگداشت مردمی مباهله در تشریح جایگاه این رویداد، گفت: مباهله، انرژی هسته‌ای شیعه است؛ همانطور که امام رضا (ع) بالاترین فضیلت امیرالمومنین (ع) را مباهله عنوان کرد.

نشست خبری ستاد بزرگداشت مردمی مباهله عصر سه‌شنبه در مجموعه فرهنگی یادمان شهدای هفتم تیر (سرچشمه)  برگزار شد.

بیست و چهارم ذی‌الحجه روز مباهله و روز نزول آیه «تطهیر» بر قلب مبارک پیامبر (ص) است و به همین مناسبت بزرگداشت روز مباهله در بنیاد فرهنگی شهدای انقلاب اسلامی (یادمان شهدای هفتم تیر) برگزار می‌شود.

علی انسانی رئیس ستاد بزرگداشت مردمی مباهله گفت: حدود ۶ سال است که این بزرگداشت را در قالب برنامه‌هایی با حضور بزرگان و افراد نامداری همچون سیدعلی خمینی و آیت الله جوادی آملی برگزار کرده و همیشه بزرگان در کنار این مجموعه قرار داشتند.

وی در تشریح برنامه‌های بزرگداشت افزود: استقبال از این رویداد سبب شده تا برنامه‌های مردمی را به صورت سراسری در کشور برگزار کنیم. شهرداری تهران نیز با نصب بنرهایی در میدان‌های شهر در این بزرگداشت سهیم خواهد شد.

علی احرابی دبیر ستاد مردمی مباهله بیان کرد: بسیاری از مردم درباره رویداد مباهله اطلاعات کافی ندارند که امیدواریم با برگزاری برنامه‌های متنوع اقدام لازم در جهت شناساندن و معرفی آن انجام شود.

وی ادامه داد: پس از عید غدیر مناسبت‌ها و جشن‌های مختلفی داریم که یکی از آنها مباهله است ولی متأسفانه برخی‌ افراد پس از شب عید غدیر لباس مشکی می‌پوشند و به استقبال ماه محرم می‌روند.

محمد مهدی مفیدی دبیر بخش تأمین محتوای ستاد مردمی مباهله نیز خاطر نشان کرد: دبیرخانه دائمی این رویداد تولیدات مرتبط با مباهله را جمع‌آوری کرده که از جمله آلبوم موسیقی «روزی که مهر و ماه یکی شد» شامل قطعه‌های مختلف در دسترس علاقه‌مندان است.

وی گفت: مسابقه حفظ آیه مباهله برای خردسالان از دیگر برنامه‌هایی است که قرار است در آن به ۵۰۰ نفر از خردسالانی که فیلم حفظ آیه مباهله را برای ما می‌فرستند جایزه دهیم. در گروه سنی ۴ تا ۷ سال حفظ آیه کافی است ولی گروه سنی بالای ۷ سال علاوه بر حفظ آیه باید ترجمه آن را هم حفظ باشند.

علی خانزاده دبیر بخش فضای مجازی ستاد مردمی مباهله گفت: پویش مباهله به صورت ملی و با مشارکت عموم مردم در دو دسته «مردمی» و «شرکت، موسسات، سلبریتی ها وتولیدات تخصصی رسانه‌ای» برگزار می‌شود که محورهای موضوعی تصویرگری و روایتگری در قالب فیلم، عکس و پادکست انجام می شود.

وی افزود: علاوه بر این در حال حاضر با چند گروه برای ساخت و تولید انیمیشن بلند سینمایی با موضوع مباهله وارد مذاکره شدیم که امیدواریم به زودی کار تولید آنها آغاز شود. به همین جهت در اینجا از افرادی که می‌توانند در این حوزه به ما کمک کنند دعوت می‌کنیم که فیلمنامه و سناریوهای خود را بفرستند.

بزرگداشت مردمی مباهله با همکاری سازمان فرهنگی هنری شهرداری تهران  روز ۲۴ مردادماه همزمان با روز مباهله در ۲۴ نقطه از مناطق مختلف شهر تهران با برگزاری جشن مختصری به مدت یک ساعت با رعایت شیوه‌نامه‌های بهداشتی در فضای باز برگزار شود.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
9 + 5 =