رئیس بسیج کارگری: تولیدات داخلی در روزهای کرونایی متوقف نشد

شهرری- ایرنا- رئیس سازمان بسیج کارگری و کارخانه‌های کشور گفت: در حوزه تامین اقلام مصرفی هموطنان طی روزهای کرونایی مشکلی نداشتیم و با تلاش کارگران و جهادگران تولید متوقف نشد.

علی حسین رعیتی فرد روز سه شنبه در مرحله دوم رزمایش مومنانه بسیج کارگران شرکت سایپا باقر شهر و توزیع یک هزار بسته معیشتی و یک هزار و ۵۰۰ بسته نوشت افزار اظهار داشت: سازمان بسیج کارخانه‌های کشور با حضور و تلاش گسترده خود در راستای ترویج فرهنگ ایثار و از خودگذشتگی این عمل خدا پسندانه و کمک مومنانه را با ظرفیت خود و کارگرانی که چرخ تولیدشان می چرخد و با تلاش مدیران صنعتی و کارفرمایان انجام می دهند.

وی افزود: تمامی دست اندرکاران کارگری و کارخانجات تلاش می کنند تا بتوانند علاوه بر اینکه چرخ صنعت خودشان را در شرایط جنگ اقتصادی و تحریم‌های ظالمانه فعالانه می گذرانند، بتوانند کمک کنند تا کارگرانی که از شرایط کرونا مشکل پیدا کردند آنها هم دغدغه کمتری داشته و مشکلاتشان به حداقل برسد.

رئیس سازمان بسیج کارگری و کارخانه‌های کشور خاطر نشان کرد: امروز بسیج کارگری کارخانجات کشور با برنامه ریزی انجام شده و زحمات و تلاش‌های کارگران و کارفرمایان در بیش از دو هزار و ۵۰۰ کارخانه و مرکز تولید و شهرک صنعتی این اقدام رقم می خورد.

وی ادامه داد: امید داریم بیش از دو هزار و ۲۵۰  هزار نفر ساعت، کارگرانی که علاوه بر ایثار در زمینه تولید مجاهدانه کار تولید کشور را انجام می دهند.

 رعیتی فرد گفت: کارگران هم مانند مدافعان حوزه سلامت، جهادگونه برای نیاز مردم کشور در امر تولید تلاش می کنند.

امام جمعه باقرشهر نیز در این برنامه اظهار داشت: با توجه به اینکه سال جهش تولید است باید برای تحقق بیانیه گام دوم انقلاب ابتدای سال ۹۹ در پیامی رهبری وظیه همه ما را مشخص کرده است.

حجت الاسلام عبدالعلی استیری با اشاره به اینکه مقام معظم رهبری با همه سخن گفتند و همه چیز را با شفافیت مطرح کردند، افزود: وظیفه همه مسئولان مشخص شده به خصوص کسانی که می توانند گره تولید را که در مسیر تولیدکنندگان به وجود آمده می توانند این گره را رفع کنند.

وی با اشاره به اینکه مقام رهبری وظیفه را مشخص کردند، گفت: تلاش و جدیت باید بیش از گذشته باشد تا بتوان به تولید داخلی و اتکای اقتصادی دست یافت باید نتیجه تولید و اثر تولید در زندگی مردم مشاهده شود.

استیری ادامه داد: اقشار مختلف در مسائل اقتصادی با مشکل مواجه هستند و بر همین اساس و با توجه به توطئه‌های دشمنان علیه نظام و انقلاب باید در مسائل اقتصادی قوی و مجهز شویم و طرح های جدیدی ارائه شود.

امام جمعه باقرشهر خاطر نشان کرد: اسم جنگ نظامی نیست اما در فضای مجازی دشمنان اقدامات خود را آغاز کرده‌اند.

رزمایش کمک مومنانه جامعه کارگری و کارفرمایی همزمان با سراسر کشور با حضور علی حسین رعیتی فرد مسئول سازمان بسیج کارگران و کارخانجات کشور، سرهنگ آرزومندی فرمانده سپاه ناحیه حضرت روح الله(ره) امین بابایی بخشدار کهریزک و حجت الاسلام استیری امام جمعه باقرشهر در کارخانه سایپا پرس باقرشهر با عنوان «شیفت ایثار کارگران و دست یاریگر کارفرمایان» برگزار شد.

به گزارش ایرنا باقرشهر با مساحت ۵۵ کیلومترمربع و جمعیتی بالغ بر ۵۹ هزار نفر در ۱۳ کیلومتری جنوب شهرستان ری قرار دارد.

شهرستان ری به مرکزیت شهرری و با جمعیتی در حدود یک میلیون نفر در جنوب تهران واقع شده و دارای پنج شهر شهرری، باقرشهر، کهریزک، قیامدشت و حسن‌آباد است.

سایپاپرس در زمینی به وسعت حدود ۲۲ هکتار دارای ۴۲ هزار مترمربع سالن، ساختمانهای تولید، انبار و تاسیسات جانبی است. این شرکت دارای خطوط پرس سنگین، نیمه سنگین و سبک مجهز به ربات، خط

بلنکینک، پرس پروگرسیو به همراه سیستم تغذیه اتوماتیک کویل، خط تولید رام زیر موتور زانتیا، خطوط تولید همینک دربهای جانبی و درب موتور پراید است.

سایپا پرس همچنین روزانه قطعات اصلی پرسی پراید به شمارگان هزار و  ۶۰۰ دستگاه را تولید می کند، سایپاپرس اولین شرکت ایرانی است که موفق شده مطابق استانداردهای اروپا قطعات شرکت خودروسازی سیتروئن فرانسه را بومی سازی کند.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
8 + 4 =