انتقال پایانه جنوب به خارج از تهران باید در دستور کار شورای شهر قرار گیرد

شهرری ـ ایرنا ـ عضو شورای اسلامی شهر تهران، ری و تجریش با اشاره به اینکه وجود پایانه جنوب در کنار مناطقی مانند دروازه غار و خزانه موجب بروز بسیاری از ناهنجاری‌ها و معضلات اجتماعی شده است، گفت: انتقال پایانه جنوب به خارج از تهران باید در دستور کار شورا قرار گیرد.

حسن خلیل آبادی در حاشیه مراسم بزرگداشت آیت الله فیروزآبادی در شهرری در گفت و گو با خبرنگار ایرنا، اظهار داشت: اطراف حرم امام خمینی(ره) به دلیل فضای باز دسترسی راحت به استان های جنوبی و وجود نمایشگاه شهر آفتاب، نزدیکی به فرودگاه امام و مترو یکی از بهترین مکان ها برای انتقال پایانه مسافری جنوب است.

وی با اشاره به اینکه هم اکنون اطراف پایانه جنوب را محل تردد و اجتماع معتادان متجاهر و کارتن خواب ها شده است، افزود: وجود این گونه افراد در حاشیه یکی از بزرگترین پایانه های مسافری کلان شهر تهران موجب اضطراب و دل نگرانی مسافران می شود که با انتقال این ترمینال این مشکلات برطرف خواهد شد.

خلیل آبادی یادآور شد: اطراف پایانه 20 استان جنوبی کشور به دلیل تردد مسافران داخلی و خارجی باید دارای انواع مراکز خرید و نمایشگاه های مختلف برای وقت گذرانی مسافران و خرید آنان شود ولی در حال حاضر اطراف پایانه جنوب به دلیل مختلف تبدیل به محل اجتماع معتادان شده است که به هیچ عنوان زیبنده پایانه کلان شهر تهران نیست.

وی با بیان اینکه هم اکنون تردد اتوبوس های مسافری موجب ایجاد ترافیک در محدوده میدان بهمن، بزرگراه بعثت و محله خزانه شده است، خاطرنشان کرد: پایانه باید در محل احداث شود که بافت مسکونی نداشته باشد ولی وسایل دسترسی مانند اتوبوس و مترو به داخل شهر باشد که اطراف مرقد مطهر امام خمینی(ره) تمام این موارد را دارا است.

خلیل آبادی در خصوص هزینه های انتقال پایانه جنوب به جوار حرم امام خمینی(ره) نیز بیان داشت: اگر طرح و ایده خوبی برای انتقال از طرف اعضای شورا و شهرداری تهران ارائه شود بخش خصوصی و شرکت های مسافربری از آن استقبال خواهند کرد.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 13 =