باشگاه‌ها و مربیان متضرر از کرونا وام دریافت می‌کنند

شیراز-ایرنا- مدیرکل ورزش و جوانان استان فارس گفت : بر اساس تصمیم ستاد ملی مبارزه با کرونا، باشگاه‌ها و مربیانی که در دوران شیوع بیماری کرونا به سبب تعطیلی اماکن ورزشی متضرر شده‌اند، وام دریافت می‌کنند.

عباس حاجی‌زاده، سه‌شنبه در نشست ستاد کرونا استان فارس افزود: با حمایت استاندار فارس از حوزه ورزش و جوانان، ۵۳۵ باشگاه خصوصی وام دریافت خواهند کرد.

وی بیان داشت: همچنین بنا به تصمیم وزارت ورزش و جوانان، مستاجران اماکن ورزشی دولتی در قالب ماده ۸۸ از بخشودگی کامل اجاره‌بها برخوردار شدند و کسانی که قرارداد آنها فروردین‌ماه ۹۹ پایان یافته بود نیز تمدید خواهد شد.

این مقام مسوول اضافه کرد: باشگاه‌هایی که کارکنان آنها زیر پوشش بیمه تامین اجتماعی هستند، به ازای هر نفر ۱۶۰ میلیون ریال با سود ۱۲درصد و بازپرداخت ۲۴ ماهه وام دریافت می‌کنند ضمن اینکه هم اینک حدود ۳۵ باشگاه با ۳۰۰ مربی و کادر اجرایی در سامانه کارا وزارت ورزش و جوانان برای دریافت وام نام نویسی کرده‌اند.

حاجی‌زاده همچنین اظهار داشت: پرسنل باشگاه‌های ورزشی که فاقد بیمه تامین اجتماعی هستند نیز می‌توانند با مراجعه به سامانه وزارت ورزش و جوانان ثبت نام کنند و از این تسهیلات بهره‌مند شوند.

مدیر کل ورزش و جوانان فارس گفت: هم اکنون ۲ هزار نفر از کارکنان باشگاه‌هایی که بیمه نیستند برای دریافت وام به ازای هر نفر ۶۰ تا ۸۰ میلیون ریال با سود ۱۲ درصد و باز پرداخت ۲۴ ماهه ثبت نام کرده‌اند.

وی ادامه داد: کسانی که برای دریافت وام تاکنون اقدام نکرده‌اند تا پایان امردادماه ۹۹ فرصت دارند با مراجعه به سامانه وزارت ورزش و جوانان به نشانی www.msy.gov.ir/club  ثبت‌نام کنند.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
7 + 10 =