بهانه‌های ترامپ درباره تعداد بالای ابتلا به کرونا در آمریکا

تهران – ایرنا– دونالد ترامپ رئیس‌جمهوری آمریکا با اعلام اینکه کرونا در کشورش به خوبی تحت کنترل است، گفت که دلیل موارد بالای ابتلا در این کشور، انجام تست های زیاد است.

به گزارش روز سه شنبه ایرنا، ترامپ در مصاحبه ای که مجری شبکه آکسیوس با وی انجام داد، در مورد جان باختگان کرونا اظهار داشت: درست است، آنها در حال مرگ هستند، اما این بدان معنا نیست که ما آنچه را می توانیم، انجام نمی دهیم. تا جایی که بتوان اوضاع را کنترل کرد، تحت کنترل است. این طاعونی وحشتناک است.

ترامپ در حالی از تحت کنترل بودن وضعیت کرونا در آمریکا خبر داد که این کشور به طور متوسط حدود ۶۵ هزار مورد جدید ابتلا به کووید–۱۹ و یک هزار مرگ ناشی از این بیماری را در روز تجربه می کند. این ویروس بیش از ۱۵۰ هزار آمریکایی را به کام مرگ کشانده و در دو ماه گذشته، تا حد زیادی در سراسر این کشور مورد بررسی و مطالعه قرار نگرفته است.

ترامپ در این مصاحبه، به افزایش چشمگیر تولید دستگاه های ونیتلاتور در آمریکا و افزایش انجام تست های کرونایی و درمان آن اشاره کرد که مجموع موارد مرگ و میر ناشی از این بیماری را در این کشور کاهش داده است.

رئیس جمهوری آمریکا در مورد دفعات آزمایش کرونا گفت: هستند کسانی که می گویند می توان تست های زیادی انجام داد، اما هیچ کارشناسی این دیدگاه را مورد تائید قرار نداده است.

وی بار دیگر به دیدگاه خود بازگشت و افزود: از آنجا که ما تست های بیشتری انجام داده ایم، شمار بیشتری مبتلا نیز داریم.

ترامپ در ادامه این مصاحبه، آمار منتشر شده کره جنوبی در زمینه موارد ابتلا به کرونا و مهار موفقیت آمیز این بیماری را زیر سوال برد و گفت: آیا کره جنوبی آمار کاملی از مرگ و میر خود منتشر می کند؟

تاکنون ۴ میلیون و ۸۶۲ هزار و ۵۱۳ نفر در سراسر آمریکا به کووید – ۱۹ مبتلا شده اند. از این تعداد، ۱۵۸ هزار و ۹۶۸ نفر براثر ابتلا به این بیماری فوت کرده و ۲ میلیون و ۴۴۸ هزار و ۲۹۵ نفر بهبود یافته اند.

آمریکا ماه هاست که بالاترین آمار ابتلا و مرگ و میر ناشی از کرونا را در جهان داراست، اما رئیس جمهوری این کشور زیر بار نمی رود و تا همین چندی پیش از زدن ماسک خودداری می کرد.

در همین حال، فرمان انجام آزمایش کرونا از کارکنان کاخ سفید به صورت انتخابی و رندوم صادر شده است.

 این فرمان پس از آن صادر شد که شماری از شخصیت‌های مهم کاخ سفید از جمله «رابرت اوبرایان» مشاور امنیت ملی ترامپ به تازگی دچار ویروس کرونا شده‌اند.  

ابتلای اوبرایان به کرونا در حالی اعلام ‌شد که وی چند روز پیش به پاریس سفر و با همتایان فرانسوی، آلمانی، ایتالیایی و انگلیسی خود دیدار کرد.  

همچنین  هیات تحریریه روزنامه نیویورک تایمز روز دوشنبه از اعضای کنگره آمریکا خواست به دلیل ابتلای «لوئی گومرت» یکی از نمایندگان به کووید – ۱۹، همه آزمایش کرونا بدهند.

هیات تحریریه نیویورک تایمز در عین حال اقدامات پیشگیرانه بسیاری از قانونگذاران کنگره شامل کاستن از شمار کارکنان دفاتر خود، رعایت فاصله اجتماعی و زدن ماسک را مورد تحسین قرار داد، اما برخی را به دلیل بی اعتنایی به این تهمیدات به دلایل سیاسی، نکوهش کرد و همچنین از کسانی که تصور می کنند ویروس آنها را مبتلا نمی کند، انتقاد کرد.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 0 =