پایه‌گذار انجمن خوشنویسان ایران در تبریز دارفانی را وداع گفت

تبریز- ایرنا - استاد حسین رسام‌حقیقی خوشنویس برجسته‌ تبریزی و پایه‌گذار شعبه انجمن خوشنویسان ایران در این شهر دار فانی را وداع گفت.

استاد حسین رسام‌حقیقی یکی از برجسته‌ترین خوشنویس‌های کشور بود که صبح امروز در سن ۸۱ سالگی پس از طی یک دوره بیماری ، دار فانی را وداع گفت.

استاد حسین رسام حقیقی در سال ۱۳۱۸ دیده به جهان گشود .

وی پایه‌گذارشعبه انجمن خوشنویسان ایران در تبریز بود.

این هنرمند شاخص دارای درجه استادی از انجمن خوشنویسان ایران بود و وی را می توان از پرورش یافتگان مکتب اساتیدی چون علی‌آقا حسینی دانست.

وی محضر اساتیدی دیگری همچون زنده یاد سیدحسین میرخانی، سیدحسن میرخانی، علی‌اکبر کاوه و استاد زرین خط را درک کرده بود.

اغلب خوشنویسان آذربایجان شرقی از محضر این استاد برجسته کسب فیض نموده اند.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی آذربایجان شرقی طی پیامی درگذشت استاد "حسین‌رسام‌حقیقی" خوشنویس برجسته‌ کشور را تسلیت گفت.

در متن پیام "محمد محمدپور" آمده است:  خبر درگذشت استاد فرهیخته‌ی خوشنویسی – حسین رسام حقیقی - موجب اندوه و تاثر فراوان گردید .

این استاد فرهیخته سال ها اندیشه ی خود را به یاری جوهر و قلم ثبت کرده و بی‌گمان با فقدان وی که عشق به ایران و فرهنگ ایرانی در دلش می‌جوشید و موج می‌زد، آذربایجان‌شرقی یکی از چهره‌های خدمتگزار، اندیشمند و هنرمند خود را از دست داد.

ایشان عمر گرانسنگ خویش را در راه تربیت هنرمندانی شاخص در حوزه‌ی خوشنویسی سپری نمودند و خدمات ارزشمند این استاد برجسته در خاطره‌ی فرهنگ و هنر این مرز و بوم حک شده است.

درگذشت این شخصیت نام‌آور هنر خوشنویسی ضایعه‌ای جبران‌ناپذیر برای عرصهٔ هنر محسوب می‌شود.

مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان در این پیام مصیبت وارده درگذشت این هنرمند برجسته را به عموم اهل هنر ، شاگردان و خانواده‌ معزز ایشان تسلیت و تعزیت گفته و از خداوند متعال برای آن مرحوم مغفرت و علو مرتبت مسالت کرده است.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 13 =