۱۴ مرداد ۱۳۹۹،‏ ۲۲:۱۶
کد خبرنگار: 2242
کد خبر: 83896536
۱ نفر

برچسب‌ها

 دهیاران ساوجبلاغ مقابله با آتش سوزی را تمرین کردند

کرج - ایرنا- دهیاران شهرستان ساوجبلاغ در اجرای یک برنامه آموزشی ، راه های پیشگیری و مقابله با آتش سوزی منابع طبیعی را تمرین کردند.

این مانور که روز سه شنبه با مشارکت اداره منابع طبیعی و آبخیزداری  ، فرمانداری و بخشداران و دهیاران ساوجبلاغ برگزار شد تمام نیرو ها آمادگی خود را در مقابله با  آتش در مراتع و مزارع و اطفا آن را تمرین کردند.

سرپرست فرمانداری  ساوجبلاغ ضمن قدر دانی از مشارکت اداره کل منابع طبیعی و دهیاران در این مانور گفت: لازم است هر اداره ای متناسب با شرح وظایف خود برنامه تمرینی آموزشی برگزار کند.

حمیدرضا ورزشی افزود: کشور ما متاسفانه از جمله مناطقی است که هر سال با یک یا چند حادثه طبیعی مواجه می شودکه باید برای مقابله با این حوادث همه اعضای ستاد بحران آمادگی لازم را داشته باشند.

 وی  گفت: با توجه به بارندگی های خوب سال جاری، سطح پوشش مراتع بسیار مناسب بود و این پوشش می تواند به عنوان تهدیدی در مراتع باشد که علاوه بر رعایت مردم و گردشگران خوب است دهیاران هم مقابله با این پدیده را به خوبی آموزش ببینند.

مدیر کل  منابع طبیعی و آبخیزداری استان البرزگفت : هدف از برپایی  این مانور  آمادگی بیشتر در اجرای ساعت صفر ، ارزیابی میزان آمادگی دستگاه های عضو ستاد بحران جهت اطفاء حریق های احتمالی در سطح استان است .

حامد فرضی افزود : آموزش روستاییان در حاشیه منابع طبیعی از اولویت های مهم ما است که علاوه بر دهیاران و مسوولان بحران ساکنان روستا هم در مواجه با حریق بتوانند مدیریت کنند تا دستگاههای عضو ستاد اطفا برسند .

وی افزود در سال جاری ده ها هکتار از منابع طبیعی و اراضی توسط دهیاران و پرسنل منابع طبیعی و ساکنان روستا در مناطق مختلف اطفا و اجازه توسعه و فراگیری به سایر مناطق را ندادند که بخشی از این آمادگی مربوط به این آموزش ها است.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 14 =