زندانیان قزلحصار کمتر از شش ماه حبس به مرخصی اعزام شدند

تهران - ایرنا - مدیرکل زندان‌های استان تهران گفت: به مناسب عید بزرگ غدیرخم، با مساعدت معاون دادستان در امور زندان‌ها و پیگیری مسئولان این مرکز، زندانیان قزلحصار که باقیمانده حبس آنها کمتر از شش ماه بود، به مرخصی اعزام شدند.

به گزارش روز سه شنبه ایرنا از اداره کل زندان‌های استان تهران، سیدحشمت اله حیات الغیب با اعلام این خبر افزود: با مساعدت مراجع قضائی، تعداد ۲۰۸ نفر از زندانیانی که باقی مانده حبس آنان کمتر از شش ماه بود، با اعطای مرخصی نزد خانواده خود بازگشتند.

وی طی بازدید از ندامتگاه قزلحصار ضمن تأکید بر رسیدگی ویژه به پرونده های قضایی مددجویانی که می توانند به مرخصی اعزام شوند یا مشمول عفو قرار گیرند، اظهارداشت: در شرایطی که بیماری کرونا در کشور منتشر شده، خانواده های زندانیان بیش از دیگر اقشار در معرض آسیب های اقتصادی و اجتماعی قرار دارند و تلاش مضاعفی طی ماه های اخیر صورت گرفته تا در اجرای دستور مقام معظم رهبری مبنی بر اعطای کمک های مومنانه بخشی از مشکلات آنان حل شود.

حیات الغیب خاطرنشان کرد: در شرایط کنونی، خانواده زندانیان، در معرض آسیب‌های اجتماعی، اقتصادی و فرهنگی قرار دارند، مشکلاتی که اگر راه‌حلی برای آن پیدا نشود، شاید نقطه آغازی برای تکرار یا آغاز جرم برای خانواده ها باشد.

وی اضافه کرد: مشکلات اقتصادی شاید نخستین دغدغه خانواده زندانیانی باشد که سرپرست آن‌ها در زندان به سر می‌برد. بنابراین، کمک به آزادی زندانی بهترین راه نجات خانواده است و دستورالعمل های قوه قضاییه و سازمان زندان ها نیز بر این امر تأکید دارد.

در بازدید از ندامتگاه قزل‌حصار، حجت الاسلام والمسلمین فیروزجائی معاون دادستان در امور زندان ها و اعضای کارگروه سلامت، اصلاح و تربیت اداره کل زندان های استان تهران نیز حضور داشتند و گزارشی جامع از روند بازسازی های انجام شده و مشکلات و راهکارهای لازم برای این ندامتگاه ارائه کردند.

هشت هزار نفر از خانواده‌های زندانیان نیازمند استان تهران، تحت پوشش قرار گرفتند و کارت های هدیه دریافت کردند.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 16 =