بهای نفت در پی سخنان دبیرکل سازمان جهانی بهداشت کاهش یافت

تهران-ایرنا- بهای نفت در معاملات امروز سه‌شنبه به دنبال سخنان دبیرکل سازمان جهانی بهداشت درباره احتمال کشف نشدن واکسن کرونا در آینده نزدیک، کاهش یافت.

به گزارش پایگاه خبری «عربی ۲۱»، معاملات آتی نفت خام برنت  ساعت ۰۷:۳۶ به وقت گرینویچ ،برای تحویل در ماه اکتبر با ۲۶ سنت معادل ۰.۵۰ درصد کاهش، به ۴۳.۸۶ دلار در هر بشکه رسید.

 معاملات آتی نفت خام وست تگزاس نیز برای تحویل در ماه سپتامبر با ۱۸ سنت کاهش معادل ۰.۳۵ درصد به ۴۰.۸۱ دلار در هر بشکه رسید.

‌«تدروس آدهانوم گبریسوس» دبیرکل سازمان جهانی بهداشت روز دوشنبه گفت: در حال حاضر راه‌حلی ساده و به ظاهر جادویی برای مشکل پیچیده کرونا وجود ندارد و ممکن است هرگز به دست نیاید.

وی افزود:‌ دولت‌ها و شهروندان باید تمرکز برای مبارزه با ویروس کرونا بر روی انجام تست، ایجاد فاصله گذاری اجتماعی، ردیابی و قرنطینه بیماران و نیز استفاده از ماسک در اماکن عمومی تمرکز کنند.

ادهانوم تصریح کرد: در شرایط کنونی، توقف شیوع بیماری تنها به مسائل ابتدایی مانند بهداشت عمومی و کنترل بیماری محدود شده است. از همه می‌خواهم که به توصیه‌های پزشکان عمل کنند.

بیماری کووید – ۱۹ تاکنون ۱۸ میلیون و ۸۴ هزار و ۴۵۲ نفر را در سراسر جهان مبتلا کرده است. از این تعداد، ۶۸۹ هزار و ۹۱۰ نفر بر اثر ابتلا به این بیماری فوت کرده و ۱۱ میلیون و ۳۷۴ هزار و ۴۶۳ نفر بهبود یافته اند.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
7 + 0 =