کمیته امداد رفسنجان سه میلیارد ریال به حساب زوج‌های جوان واریز کرد

کرمان - ایرنا - رئیس کمیته امداد امام خمینی (ره) رفسنجان گفت: این نهاد در آستانه عید غدیرخم به حساب ۳۰ نفر از دخترانی که ازدواج کرده و تحت پوشش این نهاد قرار دارند، کمک هزینه خرید جهیزیه به میزان سه میلیارد ریال و به صورت بلاعوض واریز کرد.

حسین فداکار روز سه شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: به منظور استحکام زندگی و برای اینکه در عید غدیر دل نوعروسان تحت پوشش کمیته امداد امام خمینی (ره) رفسنجان شاد شود ۱۰۰ میلیون ریال به حساب هر کدام از آنها واریز کردیم.

وی تصریح کرد: هر ساله در آستانه عید غدیر کمک هزینه خرید جهیزیه به تعدادی از دختران عقد شده اهدا می کنیم که امسال این مبلغ بیشتر و سه میلیارد ریال از محل کمک های خیّرین و درآمدهای کمیته امداد به حساب ۳۰ نفر از دختران بی بضاعت واریز شد.

فداکار گفت: این نوعروسان کپی سند ازدواج خود را به کمیته امداد ارائه داده و در لیست اعطای کمک هزینه جهیزیه قرار گرفته اند.

وی خاطرنشان کرد: از ابتدای امسال نیز مبلغ ۱۰۰ میلیون ریال کمک هزینه خرید جهیزیه به ۵۲ نفر از دختران تحت پوشش یعنی در مجموع ۴.۸۵ میلیارد ریال اعطا شد؛ که این افراد بانوانی که ازدواج کرده اند یا زنان مطلقه ای بوده که مجدد ازدواج کرده و نیازمند هستند.

فداکار با اشاره به اینکه هدف از اجرای این طرح ترویج ازدواج آسان است خاطرنشان کرد: قبلا سالانه ۲۵۰ نفر از دختران تحت پوشش کمیته امداد رفسنجان ازدواج می کردند و این نهاد نیز به یمن ازدواج این زوج های جوان مبلغی به آنها اهدا می کرد امّا از سال های اخیر آمار ازدواج کاهش یافته است.

کمیته امداد امام خمینی (ره) رفسنجان بیش از چهار هزار و ۲۰۰ خانوار از نیازمندان این شهرستان را تحت پوشش دارد.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha