کیفیت هوای زابل بسیار ناسالم اعلام شد

زاهدان-ایرنا- بر اساس اعلام سامانه پایش کیفی هوای کشور امروز غلظت ذرات معلق ۱۰ میکرون در هوای زابل به ۲۲۴ میکروگرم بر مترمکعب رسید که معادل شرایط کیفی بسیار ناسالم است.

به گزارش ایرنا، سامانه پایش کیفی هوای سازمان حفاظت محیط زیست اعلام کرد که ساعت ۱۴:۰۰ امروز میزان آلاینده ۱۰ میکرون در هوای ایستگاه پایش کیفیت هوای زابل به ۲۲۸ واحد رسید و شرایط کیفی هوا را در حالت بسیار ناسالم قرارداد.

در شرایط بسیار ناسالم که یکی از حالت های آلودگی هوا بشمار می رود، شاخص کیفیت هوا با رنگ بنفش نمایش داده می‌شود که بر اساس استانداردهای سازمان حفاظت محیط زیست در این شرایط  افراد باید از فعالیت های طولانی یا سنگین خارج ازمنزل خودداری ورزند.

بر اساس استانداردهای سازمان حفاظت محیط زیست، شاخص کیفیت هوا به ۶ دسته تقسیم بندی می‌شود که از نظر بهداشتی ۲ دسته آن پاک و سالم و چهار دسته دیگر نشان دهنده درجات مختلف هوای ناسالم برای گروه های حساس، ناسالم، بسیار ناسالم و خطرناک است.

میانگین ۲۴ ساعت غلظت ذرات معلق با اندازه ۱۰ میکرون در هوای زابل نیز تا ساعت ۱۱:۰۰ امروز ۱۸۸ واحد بوده که شرایط ناسالم محسوب می شود.

همه ساله به سبب فعالیت وزش بادهای ۱۲۰ روزه و گردوخاک ناشی از آن شرایط کیفی هوای شمال سیستان و بلوچستان در بسیاری از روزهای فصل گرم سال از حالت سالم خارج می‌شود.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
7 + 9 =