۱۴ مرداد ۱۳۹۹،‏ ۱۵:۱۸
کد خبرنگار: 1416
کد خبر: 83896322
۰ نفر

برچسب‌ها

وضعیت کرونا در خلخال نارنجی شد

اردبیل _ ایرنا _ فرماندار خلخال گفت: وضعیت کرونا در این شهرستان با یک درجه نزول از لحاظ شمار مبتلایان به این بیماری از قرمز به نارنجی تبدیل شده است.

فریدون بابایی روز سه‌شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: در حالی که چندی پیش وضعیت خلخال از لحاظ شمار ابتلا به این بیماری، بستری در بیمارستان  و فوت ناشی از کرونا به قرمز رسیده بود با توجه بیشتر مردم به رعایت موارد پیشگیرانه از کرونا ،توجه جدی به رعایت فاصله‌گذاری اجتماعی و اعمال محدودیت‌های جدید امروز با وضعیت نارنجی کاهش یافته است.

وی اظهارداشت: با ادامه روند افزایش توجه مردم به رعایت مسائل بهداشتی فردی و اجتماعی وضعیت کرونا در این شهرستان بهبود یافته و به وضعیت زرد و سفید در آینده برخواهد گشت.

وی با بیان اینکه پس از گذشت بیش از پنج ماه از شیوع بیماری کرونا در کشور و استان اردبیل وضعیت خلخال چندی پیش و برای نخستین بار قرمز اعلام شد، گفت: حذف برخی از محدودیت‌های اجتماعی همراه با بی‌توجهی مردم به دورهمی‌ها ،برگزاری عروسی و مجلس ترحیم از جمله عوامل دخیل در قرمز شدن وضعیت کرونا در خلخال بود.

فرماندار خلخال با بیان اینکه از زمان شیوع این بیماری به خوبی در این شهرستان مدیریت شده و همکاری تنگاتنگ مردم عامل موفقیت این شهرستان در کنترل و پیشگیری از شیوع گسترده کرونا است، افزود: در سایه توجه بیشتر مردم منطقه به توصیه‌های بهداشتی از بحران کرونا گذر خواهیم کرد.

بابایی با بیان اینکه از زمان شیوع کرونا در خلخال ۲۴ نفر بر اثر ابتلا به کرونا ویروس در این شهرستان فوت کرده‌اند، گفت: بیش از ۷۰ درصد از جانباختگان بیماری کرونا در خلخال دارای بیماری زمینه‌ای قبلی بوده و با تلاش‌های صورت گرفته از سوی کادر درمانی دانشکده علوم پزشکی و بیمارستان خلخال صدها نفر نیز بهبود یافته و از خطر مرگ این بیماری جان سالم بدر برده‌اند.

او تشریح کرد: قرار گرفتن در وضعیت قرمز همواره از نگرانی‌های اعضای ستاد مقابله با کرونای این شهرستان بدلیل محدودیت امکانات درمانی موجود در تنها بیمارستان منطقه برای بستری و درمان بیماران کرونایی در این منطقه است.

وی اظهارداشت: در ۲۴ ساعت گذشته ۲ نفر بستری جدید به جمع ۹ نفر بستری کرونایی اضافه شده و مجموع بستری‌ها به ۱۱ نفر رسیده ، در همین مدت ۲ بیمار کرونایی ترخیص از بیمارستان شدند و یک نفر نیز بر اثر ابتلا به کرونا ویروس فوت کرد.

وی افزود: در حالی که بیماران کرونایی بستری در بیمارستان نیازمند استفاده از دستگاه ونتیلاتور و تنفس مصنوعی هستند با تلاش‌های صورت گرفته ،تعداد این تجهیزات از ۶ به هشت دستگاه در بیمارستان خلخال افزایش یافته و این امکانات تنها در شرایط وضعیت سفید و زرد جوابگوی بستری‌شدگان در بخش کرونا خواهد بود.

خلخال در جنوب اردبیل قرار دارد.

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 2 =