بازخورد اخبار ایرنا در سطح جامعه مشخص است

قزوین - ایرنا - مدیرکل راه و شهرسازی استان قزوین گفت: خبرگزاری‌ها و در راس آنها ایرنا، موضوعات مختلفی را در سطح جامعه مطرح می‌کنند که بازخورد آنها را به خوبی مشاهده می‌کنیم.

ابراهیم مبارک‌قدم روز سه‌شنبه و به مناسبت روز خبرنگار در بازدید از ایرنا مرکز قزوین افزود: از دیدگاه ما، خبرنگاران چشم بینا و زبان گویای مردم هستند تا جایی که با مراجعه به اخبار و گزارش‌های روزانه آنها به خوبی از نتیجه فعالیت آنان آگاه می‌شویم.

وی تصریح کرد: فراتر از این موضوعات، خبرنگاری یکی از دانش‌های مهم علوم اجتماعی محسوب می‌شود و از آنان به مرزبانان حقوق شهروندی نیز یاد می‌کنند.

این مسوول با بیان اینکه خبرنگاران تعهد دارند تا با حفظ شان، منزلت افراد و رعایت حقوق شهروندی اقدام به ارسال اخبار خود کنند، تاکید کرد: خوشبختانه ایرنای مرکز قزوین تاکنون فعالیت‌های مستمر و تخصصی در این حوزه داشته و علاوه بر آگاهی بخشی به جامعه، گام‌های موثر و خلاقانه‌ای در جهت تنویر افکار عمومی برداشته است.

مبارک قدم اضافه کرد: در عین حال نیز رسانه‌ها با عملکرد صحیح و شفاف خود می‌توانند در پیشرفت و آبادانی منطقه خود کمک موثری برای مجموعه مدیران باشند و در این راه نیز هیچ‌گاه نباید از موضوع آموزش و دانش روز دور باشند.

علی حیدری، رییس خبرگزاری جمهوری اسلامی استان قزوین در این دیدار گفت: بدون شک رسانه‌ها برای اطلاع رسانی خود نیازمند ارایه اطلاعات صحیح و به موقع از سوی مجموعه مدیران و دستگاه‌های اجرایی هستند.

وی با بیان اینکه ایرنا همواره سعی دارد تا با ایجاد انگیزش در بین جامعه هدف خود سودمند باشد، تصریح کرد: امروزه و با توجه به گسترش روز افزون اخبار و اطلاعات در فضاهای مجازی، رسانه‌ها برای تاثیرگذاری بیشتر به دنبال چرایی و چگونگی هستند چرا که در مدل‌های اطلاع رسانی امروز از این راه به نتیجه می‌رسیم.

حیدری، خبرگزاری‌ها را معتبرترین رسانه‌های امروز دنیا دانست و افزود: مقام معظم رهبری از ایرنا به عنوان نبض نظام در داخل و دست بزن در خارج از کشور یاد کرده‌اند و این اشاره بیانگر اهمیت و موضوع جایگاه ایرنا به عنوان یک رسانه مهم و حساس است و همین مساله نیز وظایف ما را دوچندان می‌سازد.

شهید محمود صارمی از جمله خبرنگاران پرتلاش کشورمان بود که از حضور در خطرناکترین میدان‌ها ترس به خود راه نداد و تا انتها به رسالت خود وفادار ماند.

 شهید صارمی، خبرنگار خبرگزاری جمهوری اسلامی (ایرنا) در سال ۷۷ در مزار شریف افغانستان به دست نیروهای افراطی طالبان به شهادت رسید و به همین مناسبت شورای فرهنگ عمومی ۱۷ مرداد ماه  "سالروز شهادت محمود صارمی" را به عنوان روز خبرنگار نامگذاری کرد.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 2 =