آموزش و پرورش آئینِ «سلام خبرنگار» را برگزار کرد

تهران- ایرنا- وزارت آموزش و پرورش در آستانه روز خبرنگار، به رسم سپاس، آئینِ «سلام خبرنگار» را برگزار کرد.

به گزارش روز سه شنبه مرکز اطلاع‌رسانی و روابط عمومی وزارت آموزش و پرورش، این وزارت‌خانه به عنوان بزرگ‌ترین دستگاه فرهنگ ساز و سترگ‌ترین نهاد فرهنگی کشور که خطیرترین رسالت، یعنی تربیت انسان را بر عهده دارد، با این نگاه ژرف که نهاد رسانه در عرصه‌ وسیع تعلیم و تربیت، معینِ اجتماعیِ نهاد تعلیم و تربیت است، هماره برای مقوله اطلاع رسانی اهمیتی خاص و برای کارگزاران آن، یعنی خبرنگاران، ارزشی ویژه قائل بوده و خواهد بود.

در این راستا، و با هدف تجلیل و تحسین از مساعی رسانه‌ای جامعه‌ی خبرنگاران، وزارت آموزش و پرورش برای نخستین بار و با اتخاذ شیوه‌ای شایسته و البته نوین، در آئینی تحت عنوان «سلام خبرنگار» با پیشگامی وزیر و همراهی تمامی معاونان و مدیران ارشد ستادی و استانی این وزارتخانه، با حضور در محل خبرگزاری‌ها و روزنامه‌های ملّی و استانی، با اهدای لوح سپاس، نسبت به نکوداشت تلاشگران عرصه‌ خبر در سراسر کشور، اقدام کرد.

آیین مذکور، با در نظر گرفتن شرایط فراگیری ویروس کرونا و با تقیّد به اجرای مصوبات ستاد ملی مبارزه با کرونا طراحی و اجرا شد.

به گزارش ایرنا، محمود صارمی خبرنگار خبرگزاریِ جمهوری اسلامی به همراه هشت نفر از اعضای کنسولگری ایران در هفدهم مرداد ماه سال ۱۳۷۷، در مزار شریف افغانستان به دست گروهک تروریستی طالبان به شهادت رسید. شورای فرهنگ عمومی هفدهم مرداد ماه هر سال را به همین مناسبت، به عنوان «روز خبرنگار» نامگذاری کرد.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 4 =