۱۴ مرداد ۱۳۹۹،‏ ۱۴:۱۴
کد خبرنگار: 1448
کد خبر: 83896268
۰ نفر

برچسب‌ها

اماکن گردشگری و اقامتی سوادکوه شمالی تعطیل شد

ساری - ایرنا - فرماندار سوادکوه شمالی گفت که به منظور مقابله با شیوع ویروس کرونا ، تمامی مناطق گردشگری ، اقامتی و پارک‌های این شهرستان بر روی گردشگران ، مسافران و مجاوران بسته شده است.

سید محمد انصارالحسینی روز سه شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا با بیان اینکه مناطق گردشگری جنگلی با همکاری منابع طبیعی تعطیل شد ، افزود : مناطقی همچون مسیر ورود به سد سنبل رود ، برجستانک ، سد لفور و دیگر مناطق مشابه به منظور جلوگیری از شیوع ویروس کرونا و همچنین تجمع مردم مسدود شده است و به هیچ کس اجازه ورود به این مناطق داده نمی شود.

وی از تشکیل پویش مردمی در روستاها به منظور مقابله با ویروس کرونا و جلوگیری از ورود ا فراد غیربومی و غیرساکن خبر داد و گفت که در این پویش که بخشداری ها، شوراها و دهیاری ها هم همکاری دارند ، از دایر شدن کمپ و چادر در روستاها جلوگیری می کنند.

فرماندار سوادکوه شمالی همچنین از تشدید نظارت بر اماکن پرتجمع ، بازارها و ادارات در شهرستان با هدف جلوگیری از شیوع بیشتر کرونا خبر داد و افزود : خوشبختانه در این شهرستان بیش از ۹۰ درصد ادارات و بیش از ۷۰ درصد اصناف و بانک ها پروتکل های بهداشتی را رعایت می کنند.

انصارالحسینی از تعطیلی باشگاه های ورزشی ، آرایشگاه ها ، قلیانسراها و دیگر کسب و کارهای پرخطر در شهرستان سوادکوه شمالی به عنوان اقدام کنترلی دیگر در مقابله با کرونا یاد کرد و گفت : همچنین به منظور فراهم آوردن زمینه رعایت پروتکل های بهداشتی ضد کرونایی ، در چند منطقه عمومی شهری شیر آب نصب شده است تا شهروندان بتوانند دستانشان را در صورت آلوده شدن شست و شو دهند.

وی یکی دیگر از اقدامات پیشگیرانه را ساماندهی عزاداری ماه محرم در شهرستان برشمرد و از تشکیل سه خیمه گاه برای برپایی این مراسم خبر داد.

فرماندار سوادکوه شمالی گفت : به منظور جلوگیری از تجمع مردم و شیوع ویروس کرونا، در این خیمه گاه ها بلندگو نصب می شود و مردم از این طریق به عزای اباعبدالله حسین (ع) می نشینند.

وی افزود : به منظور جلوگیری از شیوع ویروس کرونا و حفظ جان مردم ، مبالغ جمع آوری شده در ایام محرم به جای پخت غذا ، صرف تهیه بسته های معیشتی و حمایتی می شود تا بین شهروندان توزیع شود.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 13 =