نقش ایرنا لرستان در آگاهی بخشی شهروندان از کرونا قابل تقدیر است

خرم‌آباد - ایرنا - فرماندار خرم آباد گفت: ایرنا ( خبرگزاری جمهوری اسلامی) لرستان فعالیت قابل قبولی در حوزه اطلاع رسانی و آگاهسازی شهروندان از موضوع کرونا داشته که این اقدام قابل تقدیر است.

جعفر طولابی روز سه شنبه در بازدید از دفتر خبرگزاری جمهوری اسلامی لرستان در آستانه روز خبرنگار افزود: رسانه های استان فعالیت مطلوبی در این زمینه داشته اند و تمامی فضاهای خبری استان از جمله ایرنا به خوبی در این زمینه همراهی کرده اند.

وی اطلاع رسانی در خصوص کرونا و حواشی آن را بسیار مهم دانست و اظهار داشت: کار رسانه ها از جمله خبرگزاری جمهوری اسلامی حساس؛ پرظرافت و حایز اهمیت است چراکه باید دقت داشت خروجی آن برای مردم و مسوولان موثر باشد.

وی ادامه داد: ایرنا لرستان عملکرد قابل قبولی داشته که نتیجه این اقدام رضایت مردم و اطلاع رسانی مسایل و مشکلات آنها به مسوولان در چارچوب عقلانی بوده و همین امر بیانگر مدیریت و فعالیت خوب کارکنان این مجموعه است.

فرماندار خرم آباد ۱۷ مرداد سالروز شهادت محمود صارمی خبرنگار ایرنا و روز خبرنگار را گرامی داشت و افزود: نقش رسانه ها به ویژه خبرگزاری جمهوری اسلامی بسیار برجسته و مهم است چرا که کاری پرمشقت است که سختی های خاص داشته و باید حساسی موضوعات مختلف را درک و اطلاع رسانی کرد.

طولابی اظهار داشت: با وجود محدودیت ها برای خبرنگاران سختی کار و حقوق و مزایای نه چندان بالا اما تهیه و تنظیم اخبار درست و به موقع همراه از اولویت های این قشر است.

وی بیان کرد: خبرنگاران ایرنا و سایر رسانه ها در این شرایط سخت ایثار کرده و با فعالیت مثبت در راستای اطلاع رسانی؛ آگاهی بخشی برای پویایی و نشاط جامعه گام برمی دارند.

شهید محمود صارمی که سالروز شهادتش روز خبرنگار نام گذاری شده از جمله خبرنگاران پرتلاش کشورمان بود که از حضور در خطرناک‌ترین میدان‌ها ترس به خود راه نداد و تا انتها به رسالت خود وفادار ماند.

 صارمی خبرنگار خبرگزاری جمهوری اسلامی (ایرنا)در سال ۱۳۷۷ درمزار شریف افغانستان به دست نیروهای افراطی طالبان به شهادت رسید. به همین مناسبت شورای فرهنگ عمومی ۱۷ مرداد ماه  "سالروز شهادت محمود صارمی" را به عنوان روز خبرنگار نام‌گذاری کرد.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
9 + 2 =