۱۴ مرداد ۱۳۹۹،‏ ۱۳:۳۵
کد خبرنگار: 1794
کد خبر: 83896240
۰ نفر

برچسب‌ها

نظارت‌ها بر حوزه بازار قزوین تشدید می‌شود

قزوین – ایرنا – رییس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان قزوین گفت: با توجه به فرارسیدن ماه محرم و صفر، نظارت‌ها بر بازار و مراکز صنفی استان با همکاری دستگاه‌ها تشدید می‌شود تا جلوی افزایش قیمت‌ها گرفته شود.

عزیزالله افضلی روز سه شنبه در کارگروه تنظیم بازار استان قزوین، افزود:باید گشت‌های مشترک نظارتی استان در هر هفته دوبار انجام شود و در حوزه تولید نیز نظارت‌های پررنگ‌تری صورت گیرد.

وی گفت: با توجه به شیوع ویروس کرونا ارقام خیلی از اقلام مصرفی واقعی نیست و همین موضوع میزان تولید کالاهای مصرفی و توزیع درست آنها در بازار را با مشکلاتی مواجه کرده است.

افضلی افزود:از سوی دیگر نظارت بر بازار چنانکه باید مطلوب نبوده است و باید با افزایش نظارت‌ها برای پاسخگویی مناسب به مردم تلاش کنیم.

وی گفت: با توجه به شرایط تولید بخش کشاورزی استان باید با بهره گیری از الگوی تنظیم بازار کشور بخشی از نیازهای استان را تامین کنیم.

افضلی افزود: به عنوان مثال قزوین در تولید گوشت مرغ و تخم مرغ یک رکن در کشور است و باید با استفاده از ظرفیت دستگاه‌ها این بخش‌ها را در استان مدیریت کرده و محصولات تولیدی را به قیمت مصوب به دست مردم برسانیم.

 وی با تاکید بر اصلاح شبکه توزیع استان، افزود: پیشنهاد ما این است که اطلاعات خروج گوشت مرغ از کشتارگاه به صورت روزانه از دامپزشکی تهیه، رصد و هدایت شود و میزانی که قرار است در استان مصرف شود به قیمت مصوب در بازار ارایه گردد.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 4 =