منتظر پنالتی در بازی‌های پیش روی سرخابی‌ها باشید

تهران- ایرنا- داورانی که برای بازی‌های استقلال و پرسپولیس در هفته بیست و هشتم لیگ برتر و جام حذفی انتخاب شده‌اند در همه بازی‌های این فصل خود برای این ۲ تیم، پنالتی گرفته‌اند.

با اعلام سازمان لیگ فوتبال ایران داوران هفته بیست و هشتم رقابت‌های لیگ برتر مشخص شدند. مسابقاتی که قرر است طی روزهای پنجشنبه و جمعه همین هفته و همچنین دوشنبه هفته آتی به انجام برسد. با انتخاب کمیته و دپارتمان داوری، به ترتیب وحید کاظمی و کوپال ناظمی قرار است دیدارهای استقلال و پرسپولیس را در برابر شهرخودرو و ذوب‌آهن سوت بزنند. همچنین موعود بنیادی‌فر به عنوان قاضی بازی استقلال و سپاهان در مرحله یک چهارم نهایی جام حذفی انتخاب شد.

ابتدا به سراغ داور بازی استقلال و سپاهان می‌رویم. موعود بنیادی‌فر که قرار است برای سومین بار در این فصل بازی‌های استقلال را قضاوت کند. در ۲ جدال قبلی که او سوت زده استقلال به موفقیت نرسیده و یک باخت تلخ و یک تساوی دردناک در لیگ برایش به دست آمده است. آبی‌پوشان ابتد در هفته چهارم با یک گل به پرسپولیس، رقیب سنتی خود باختند.  در آن دیدار علی کریمی یک پنالتی از دست داد و خودش در اواخر بازی توسط بنیادی‌فر از زمین اخراج شد.

دومین دیداری که بنیادی‌فر برای تیم پایتخت‌نشین سوت زد در جدال برابر پیکان در هفته چهاردهم بود. جدالی پرحاشیه که با نتیجه مساوی ۲ بر ۲ به اتمام رسید. در آن دیدار هم بنیادی‌فر پنالتی گرفت اما این بار برای رقیب استقلال اما مانند دفعه قبل آن پنالتی خراب شد. البته که این داور در اواخر بازی یک تصمیم بحث‌برانگیز گرفت که منجر به گل دوم و تساوی‌بخش پیکان شد و ۲ امتیاز حساس از دست استقلال در رفت.

وحید کاظمی هم که باید بازی شهرخودرو و استقلال را سوت بزند برای دومین بار در این فصل جدال آبی‌پوشان تهرانی مقابل رقبایش را قضاوت خواهد کرد. کاظمی در هفته شانزدهم بازی استقلال و ماشین‌سازی را به همراه کمک هایش داوری کرد که ماحصل آن شکست ۲ بر یک استقلال بود. در آن مسابقه یک پنالتی برای تیم تبریزی گرفته شد که احمدرضا زنده‌روح آن را تبدیل به گل کرد و همان گل باعث شکست تیم تهرانی شد.

حال به سراغ داور بازی پرسپولیس می‌رویم. برادرِ گلاره ناظمی، داور پرافتخار فوتسال زنان که برای دومین فصل است که به صورت جدی در لیگ برتر سوت می‌زند. کوپال ناظمی اولین قضاوت خود در لیگ نوزدهم را برای پرسپولیس پیش رو خواهد داشت اما پیش از این و در این فصل یک بازی سرخپوشان در جام حذفی را قضاوت کرده است. دیدار با ماشین‌سازی در مرحله یک شانزدهم نهایی جام حذفی که منجر به پیروزی یک بر صفر پرسپولیس شد. جالب است که ناظمی مانند بنیادی‌فر در آن مسابقه یک پنالتی گرفت که علی علیپور آن را به هدر داد. البته که در نهایت سرخپوشان با گل وحید امیری در دقیقه ۱۰۱ به برتری رسیدند. در آن دیدار رسول خطیبی از سوی کوپال ناظمی از کنار زمین اخراج شده بود.

حال باید دید در دیدارهای پیش روی سرخابی‌های پایتخت باید بازهم شاهد اتفاقات تکراری قبل باشیم یا خیر. مثلا اعلام پنالتی یا امتیاز از دست دادن استقلال؟

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 4 =