دبیر فدراسیون: عدالت در بین وزنه‌برداران برقرار می‌شود

تهران- ایرنا- دبیر فدراسیون وزنه‌برداری با اشاره به معرفی دو ملی‌پوش این رشته به فدراسیون جهانی گفت: شاید انتظار این بود که اسامی دیگری برای کمیسیون ورزشکاران فدراسیون جهانی مطرح شود اما ما به دنبال برقراری عدالت در بین ورزشکاران این رشته هستیم.

«محسن بیرانوند» روز سه شنبه در گفت‌وگو با خبرنگار ایرنا با اشاره به تصویب طرح وی در فدراسیون جهانی اظهار داشت: در فدراسیون وزنه‌برداری شورای مشوری متشکل از پیشکسوتان و بزرگان این رشته وجود دارد و  با هم‌فکری این عزیزان بسیاری از برنامه‌های فدراسیون طراحی می‌شود. من به عنوان دبیر فدراسیون با الگوگیری از چنین شورایی، طرحی انتخاباتی شدن کمیسیون ورزشکاران را به فدراسیون جهانی وزنه‌برداری پیشنهاد دادم. این طرح قرار بود اسفندماه سال گذشته (۱۳۹۹) در خلال مسابقات قهرمانی جوانان جهان که در کشور مجارستان برگزار شد ارائه کنم اما این مسابقات به خاطر کرونا لغو شد. این طرح ماه گذشته در وبینار فدراسیون جهانی که به صورت آنلاین برگزار شد ارائه و مورد تصویب قرار گرفت. 

وی افزود: اکنون «پیروس دیماس» اسطوره یونانی رییس انتصابی این کمسیون است.

دبیر فدراسیون وزنه‌برداری با بیان اینکه فدراسیون جهانی به فدراسیون‌های ملی برای معرفی دو وزنه‌بردار نامه زده است، گفت: هر کشور می‌تواند یک وزنه‌بردار زن و یک وزنه‌بردار مرد را معرفی کند. این کمسیون می‌تواند دغدغه و مشکلات وزنه‌برداران را به فدراسیون جهانی انتقال دهد. 

وی در زمینه ضرورت‌های این کمیسیون گفت: چند سال پیش بحث تغییر اوزان وزنه‌برداری مطرح شد و کسی از ورزشکاران در آن صاحب نظر نبودند آن زمان این طرح به ذهن من رسید که باید ورزشکاران را در تصمیمات فدراسیون جهانی سهیم کنیم. خوشبختانه طرح تصویب شد.

معرفی «حافظ قشقایی» و «سیده الهام حسینی» به عنوان نماینده ایران در این کمیسیون از دیگر موضوعات مورد بحث دبیر فدراسیون وزنه‌برداری بود. وی در این خصوص گفت:‌ الهام حسینی یکی از مناسب‌ترین گزینه‌ها برای نمایندگی ایران در بخش زنان بود زیرا هم با مدال برنز خود در مسابقات بین‌المللی ترکیه تاریخ‌سازی کرد و هم تحصیلات عالیه در سطح دکتری دارد. همچنین او به زبان انگلیسی آشنا است. در بخش مردان نیز فدراسیون انتخاب مناسبی داشته است زیرا قشقایی پس از چند دهه ایران را در سبک وزن صاحب مدال کرد و در کنار بزرگانی مانند «محمد نصیری» در این اوزان قرار گرفت. 

او با اشاره به سطح تحصیلات و اخلاق قشقایی گفت: قشقایی نیز به مانند حسینی فاکتورهای لازم را برای معرفی به فدراسیون جهانی دارد. البته این به معنای آن نیست که دیگر وزنه برداران این فاکتورها را ندارند بلکه هر کدام از قهرمانان ملی این رشته را برای یک زمان خاص در نظر گرفتیم.

معرفی حافظ قشقایی و سیده الهام حسینی در حالی است که برخی انتظار داشتند با وجود قهرمانان نامدار این رشته  افرادی مانند بهداد سلیمی یا کیانوش رستمی به فدراسیون جهانی معرفی شوند. بیرانوند در پاسخ به پرسشی در این  زمینه تصریح کرد: کیانوش رستمی را برای بورسیه ورزشی به کمیته بین‌المللی المپیک معرفی کردیم و بهداد سلیمی از سوی فدراسیون به کلاس مربیگری این رشته در مجارستان رفت. همچنین سلیمی و رستمی چند سال پیش به عنوان  نمایندگان وزنه‌برداری به کمسیون ورزشکاران کمیته ملی‌المپیک معرفی شدند. ما به دنبال آن هستیم که عدالت در بین ورزشکاران به بهترین شکل ممکن برقرار شود.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
6 + 9 =