۱۰۱ هزار بسته گوشت بین نیازمندان خراسان جنوبی توزیع شد

بیرجند - ایرنا - مسوول بسیج سازندگی سپاه انصارالرضا(ع) خراسان جنوبی گفت: در مرحله اول از گام دوم نهضت کمک مومنانه (عید قربان تاکنون) ۱۰۱ هزار و ۵۴ بسته گوشت به ارزش ۶۱ میلیارد و ۴۵۰ میلیون ریال بین افراد نیازمند استان توزیع شد.

مهدی هنری روز سه‌شنبه به رسانه‌ها اعلام کرد: همچنین از عید قربان تاکنون هشت هزار و ۵۰۰ بسته نان به ارزش ۴۲ میلیون و ۵۰۰ هزار ریال و ۲۴ هزار و ۲۶۷ پرس غذای گرم به ارزش ۲ میلیارد و ۲۰۹ میلیون ریال بین نیازمندان توزیع شده است.

وی ادامه داد: همچنین در این مدت محدود تعداد ۹۷ کارت هدیه به ارزش ۳۳۴ میلیون ریال و بیش از ۲ هزار و ۴۰۰ بسته معیشتی به ارزش پنج میلیارد و ۴۵۰ میلیون ریال نیز در استان توزیع شد.

مسوول بسیج سازندگی سپاه انصارالرضا(ع) خراسان جنوبی بیان کرد: گام دوم نهضت کمک مومنانه در استان در سه مقطع زمانی قربان تا غدیر، دهه اول محرم و دهه آخر صفر برگزار می‌شود.

وی اظهار داشت: مرحله نخست گام دوم نهضت کمک مومنانه از عید قربان در استان آغاز شد و فردا مراسم محوری این مرحله در حسینیه جماران بیرجند برگزار خواهد شد.

هنری تاکید کرد: در گام دوم نهضت کمک مومنانه اولویت با افرادی است که در گام قبلی شناسایی و ثبت نام شده‌اند اما سبد کالا دریافت نکرده‌اند.

وی عنوان کرد: در این مرحله توزیع بسته‌های معیشتی و بسته‌های کمک تحصیلی جهیزیه، گوشت و غذاهای گرم، پخت و توزیع نان توسط مواکب، کیف و کفش و کارت هدیه به نیازمندان و افراد آسیب دیده از کرونا ارائه خواهد شد.

مسوول بسیج سازندگی سپاه انصارالرضا(ع) خراسان جنوبی بیان کرد: گام نخست نهضت کمک مومنانه در راستای تحقق فرمایشات مقام معظم رهبری در نیمه شعبان و ماه مبارک رمضان در استان اجرا شد.

وی از رزمایش مواسات به عنوان اعلام همبستگی ملت ایران یاد کرد و گفت: مردم خراسان جنوبی هم در این مدت ولایتمداری خود را با لبیک به خواسته مقام معظم رهبری بیش از پیش نشان دادند.

در سه مرحله گام اول رزمایش کمک مومنانه در خراسان جنوبی در مجموع ۱۳۶ هزار و ۲۱۴ سبد کالا بین نیازمندان و افراد آسیب دیده از کرونا توزیع شد.

اخبار مرتبط