اطلاع‌رسانی به موقع رسانه‌ها موجب کاهش آسیب‌های ناشی از کرونا شد

سنندج - ایرنا - مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی کردستان گفت: اطلاع رسانی به موقع و صحیح توسط اهالی رسانه تاکنون توانسته موجب کاهش بخشی از آسیب‌های ناشی از شیوع کرونا به مردم شود.

به گزارش ایرنا، عبیدالله رستمی روز سه‌شنبه در بازدید از خبرگزاری جمهوری اسلامی مرکز سنندج که در آستانه روز خبرنگار انجام شد، فعالیت رسانه‌های استان را در ایام شیوع کرونا بسیار مطلوب ارزیابی کرد و اظهار داشت: اخبار در این ایام بطور جامع و با دارا بودن اطلاعات موثر در راستای اطلاع رسانی به مردم از سوی رسانه‌ها بویژه خبرگزاری‌ها منتشر شد.

وی اضافه کرد: اوایل شیوع کرونا شایعات زیادی در فضای مجازی منتشر می‌شد که خبرنگاران و روزنامه‌نگاران در کمترین زمان ممکن اقدام به پیگیری‌های لازم در این خصوص می‌کردند و اخبار صحیح را تهیه و به اطلاع مردم می‌رساندند.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی کردستان با اشاره به اینکه انتشار آگاهی و اطلاعات صحیح و سریع از سوی خبرنگاران منجر به کاهش آسیب‌های وارده به مردم شد، افزود: تلاش و کوشش اهالی رسانه استان در ایام کرونا مثال زدنی است.

رستمی با اشاره به اینکه علاوه بر کادر درمان، خبرنگاران هم در خط مقدم مبارزه با بیماری کرونا هستند، یادآور شد: خبرنگاران برای آگاه‌سازی و بیان وضعیت استان از لحاظ شیوع این ویروس در مکان‌های مختلفی از جمله بیمارستان‌ها حضور پیدا کردند که این مسوولیت پذیری و فداکاری آنها را می‌رساند.

وی تاکید کرد: سختی کار خبرنگاران در این ایام بیشتر از گذشته خود را نشان داد و بی شک نه از طریق مادیات و نه بیان پیام تشکر نمی‌توان از زحمات این قشر قدردانی کرد.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی کردستان گفت: نگاه مسوولان در حوزه سختی‌کار نباید تنها معطوف به جسم باشد چرا که مشاغلی همچون خبرنگاری هستند که علاوه بر جسم بیشتر روح و روان فرد درگیر آن می‌شود.

رستمی با اشاره به اینکه درآمد اهالی رسانه به نسبت زحماتی که می‌کشند بسیار پایین است، افزود: در ایام شیوع کرونا علیرغم تمام مشکلات مالی که گریبانگیر رسانه‌ها شد فعالان این حوزه دست از کار نکشیدند و حتی تعدادی از آنها به بیماری کرونا هم مبتلا شدند و بعد از بهبودی دوباره فعالیت‌شان را از سر گرفتند.

در حال حاضر ۱۱۷ نشریه در استان کردستان  مجوز انتشار دارند که از این تعداد ۲ روزنامه، ۱۵ هفته‌نامه، هفت دو هفته‌نامه، ۱۵ ماهنامه، ۲ دوماهنامه، ۲۸ فصلنامه و ۱۰ دو فصلنامه است.

شورای فرهنگ عمومی کشور در سال ۷۸ روز ۱۷ مرداد را روز خبرنگار نامگذاری کرده است؛ این روز سالگرد شهادت «محمود صارمی» مسوول دفتر خبرگزاری ایرنا در مزار شریف افغانستان است که سال ۱۳۷۷ در حمله و اشغال کنسولگری جمهوری اسلامی از سوی طالبان به همراه هشت نفر از اعضای کنسولگری ایران به شهادت رسید.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 1 =