۱۶ هزار میلیارد ریال تسهیلات رونق تولید در سمنان پرداخت شد

سمنان- ایرنا- رییس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان سمنان گفت: بیش از ۱۶ هزار میلیارد ریال تسهیلات در قالب رونق تولید سال ۹۸ و بند الف تبصره ۱۸ برنامه تولید و اشتغال به بنگاه های تولیدی استان و تامین سرمایه در گردش این واحدها پرداخت شد.

علی تشنه دل روز سه‌شنبه در دویست و چهل و یکمین جلسه کارگروه ستاد تسهیل و رفع موانع تولید استان سمنان در سالن یادگار امام استانداری ابراز داشت: ۱۶ هزار میلیارد ریال تسهیلات رونق تولید سال ۹۸ و بند الف تبصره ۱۸ برنامه تولید و اشتغال  به ۶۰۷ واحد تولیدی صنعتی و کشاورزی استان پرداخت شده است.

 وی ادامه داد: از مجموع تسهیلات پرداختی به واحدهای تولیدی ،حدود ۱۲هزار و ۲۰۰ میلیارد ریال مربوط به رونق تولید به ۳۸۷ واحد و ۳۹۰۰  میلیارد ریال مربوط به بند الف تبصره ۱۸ برنامه تولید و اشتغال به ۲۲۰ واحد پرداخت شد.

وی بیان کرد: در قالب تسهیلات رونق تولید سال ۹۸  تعداد ۹۱۱ واحد تولیدی برای دریافت تسهیلات به ارزش بیش از ۴۰ هزار میلیارد ریال به بانک‌های عامل معرفی شده اند که از این تعداد ، ۳۳۲ پرونده جهت عقد قرارداد در بانکهای عامل در دست بررسی است.

رییس سازمان صنعت،  معدن و تجارت استان سمنان اظهار داشت:  در بخش رفع موانع تولید کارگروه استان تا کنون مشکلات یک هزار و ۹۰ واحد تولیدی برای رفع موانع موجود بررسی شد.

دبیر کارگروه رفع موانع تولید استان سمنان بیان کرد: ۲ هزار و ۳۵۱  مصوبه تا کنون در کارگروه ستاد تسهیل و رفع موانع تولید استان به تصویب اعضا رسید که از این تعداد ، ۷۳ درصد مصوبات اجرایی و بقیه در دست اقدام است.

در نشست کارگروه ستاد تسهیل و رفع موانع تولید استان سمنان و با تصمیم اعضای کارگروه ،  ۸۷ واحد تولیدی کشاورزی برای دریافت تسهیلات از محل منابع رونق تولید ۹۸ به ارزش حدود ۱۰۲میلیارد ریال به بانک‌های عامل معرفی و همچنین مشکلات بانکی و مالیات ۶ واحد تولیدی استان بررسی شد.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 0 =