ایرنا رسانه‌ای متعهد و مرجع اطلاع رسانی در کشور است

قزوین- ایرنا- رئیس جهاد دانشگاهی قزوین گفت: قدمت، رعایت امانت‌داری و تعهد در کار خبری، خبرگزاری ایرنا را به رسانه مرجع اطلاع رسانی در کشور تبدیل کرده است.

فرشاد  پیله چی روز سه شنبه در بازدید از خبرگزاری جمهوری اسلامی استان قزوین ضمن تبریک روز خبرنگار افزود: اطلاعات صحیح و قابل اطمینان تنها از طریق خبرنگارانی متعهد، متخصص و درست کار میسر بوده و لذا لازم است خبرنگاران نیز بهعنوان عناصر موثر و اساسی آگاهی بخشی با کنکاش، به واقعیت مسائل روز پی برده و آنها را به درستی و بدون کم و کاست به افکار عمومی انتقال دهند.

وی اظهار داشت: خبرنگاران بدون شک از مظلوم ترین گروه‌های جامعه هستند که نقش آنها در آگاهی بخشی و روشنگری مردم بی بدیل است اما شاید حقشان به‌درستی ادا نمی‌شود.

پیله‌چی ادامه داد:  شفاف سازی، اطلاع رسانی و مطالبه گری با کمک خبرنگاران ممکن می‌شود و اگر رسانه‌ها نباشند بسیاری از مطالبات زمین مانده و مشکلات منعکس و حل نمی‌شود.

این مسوول بر تعامل سازنده میان جهاد دانشگاهی و همه رسانه‌های استان به ویژه ایرنا در جهت دمیدن روح جهادی و آشنایی افکار عمومی با دستاوردهای علمی و پیشرفت‌های فناوری جمهوری اسلامی ایران تاکید کرد.

پیله‌چی با اشاره به تاثیر اطلاع رسانی مناسب در حل مسایل و مشکلات جامعه،افزود: هرچقدر رسانه‌های استان تعامل و همدلی بیشتری با هم داشته باشند عواید بیشتری نصیب جامعه شده و گره های زیادی از مشکلات جامعه گشوده خواهد شد.

شهید محمود صارمی که سالروز شهادتش روز خبرنگار نام گذاری شده از جمله خبرنگاران پرتلاش کشورمان بود که از حضور در خطرناک‌ترین میدان‌ها ترس به خود راه نداد و تا انتها به رسالت خود وفادار ماند.

 صارمی خبرنگار خبرگزاری جمهوری اسلامی (ایرنا)در سال ۱۳۷۷ درمزار شریف افغانستان به دست نیروهای افراطی طالبان به شهادت رسید. به همین مناسبت شورای فرهنگ عمومی ۱۷ مرداد ماه  "سالروز شهادت محمود صارمی" را به عنوان روز خبرنگار نام‌گذاری کرد.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 4 =