۱۷۶ معتاد متجاهر شرق استان تهران جمع‌آوری و غربالگری کرونا شدند

تهران- ایرنا- دبیر شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر شرق استان تهران گفت: در جریان اجرای طرح غربالگری کرونای معتادان متجاهر، ۱۷۶ نفر از این افراد جمع آوری و با انجام تست کرونا، در مراکز ترک اعتیاد ساماندهی شدند.

وحید کاشفی روز سه‌شنبه به خبرنگار ایرنا گفت: طرح جمع‌آوری و غربالگری بیماری کووید ۱۹ معتادان متجاهر شرق استان تهران با هدف پیشگیری از شیوع ویروس کرونا در جامعه و ساماندهی این افراد از روز شنبه آغاز شد و تاکنون ۱۷۶ نفر از این افراد از مناطق مختلف شهرستان‌های شرق استان تهران جمع‌آوری و ساماندهی شدند.
وی افزود: روز اول و دوم اجرای این طرح، ۱۰۱ نفر از معتادان متجاهر بومهن، دماوند و جاجرود جمع آوری شده و پس از تست کرونا، در مراکز زندگی دوباره پاکدشت و سفیران سلامت قرچک ساماندهی شدند.
وی اظهار کرد: در سومین روز از اجرای این طرح ، ۷۵ نفر از معتادان متجاهر سطح شهرستان پاکدشت جمع آوری و پس از انجام تست کرونا، با توجه به مجوز صادر شده در مراکز کمپ ترک اعتیاد ماده ۱۵ ( خویش معرف) ساماندهی شدند.
کاشفی تصریح کرد: در ابتدا قرار بود که این طرح طی ۳ روز و با جمع‌آوری ۳۲۰ معتاد متجاهر برگزار شود ولی با توجه به لزوم رعایت پروتکل‌های بهداشتی، جمع‌آوری روزانه این افراد به صورت روزانه ادامه خواهد داشت تا جامعه هدف تعیین شده به طورکامل غربالگری کرونا شود.
دبیرخانه شورای هماهنگی مبارزه با موادمخدر شرق استان تهران مدیریت مبارزه با این بلای خانمان سوز را در هفت شهرستان ورامین، قرچک، پیشوا، پاکدشت، پردیس، دماوند و فیروزکوه، بر عهده دارد.
 
 

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 1 =