۱۴ مرداد ۱۳۹۹،‏ ۱۳:۰۸
کد خبرنگار: 2060
کد خبر: 83896158
۰ نفر

برچسب‌ها

۱۰۰ هکتار از اراضی مشهد و طرقبه رفع تصرف شد

مشهد- ایرنا- ۱۰۰ هکتار از راضی روستای لنگر در محدوده شهرستانهای طرقبه و مشهد با حضور نماینده دادستان مشهد و دستگاه‌های متولی رفع تصرف و آزاد شد.

قاضی دادسرای ویژه فضای مجازی و شهرسازی مرکز خراسان‌رضوی روز سه‌شنبه در حاشیه این آزادسازی به خبرنگار ایرنا گفت: اراضی لنگر جزء اراضی اختلافی بین طرقبه و مشهد بود که همین امر منجر به سوء استفاده افراد سودجو شده‌ بود و با توجه به اختلافی بودن این اراضی، قانون بیش از یک سال در این اراضی اجرا نشد.
مهدی غلامی افزود: امروز با حضور دستگاه‌های مرتبط، اراضی زراعی تغییر کاربری شده در پهنه هکتاری شامل ۱۳۰ باغ ویلا تخریب و آزادسازی شد.
وی ادامه داد: اقدامات مشترک شورای حفظ حقوق بیت‌المال در رفع تصرف‌ اراضی تغییر کاربری شده و اعاده به وضعیت سابق با جدیت پیگری می‌شود.
شهرستان مشهد با ۳.۵ میلیون نفر جمعیت و ۹ هزار و ۸۱ کیلومتر مربع مساحت متشکل از سه بخش مرکزی، احمد آباد و رضویه است و  ۱۱ دهستان و ۳۵۷ روستا دارد.
کلانشهر مشهد نیز با ۳۵۰ کیلومتر مربع مساحت و سه میلیون نفر جمعیت در بخش مرکزی این شهرستان واقع است.
تعداد روستاهای بخش مرکزی مشهد ۲۲۰ روستاست و بیش از ۳۰۰ هزار نفر جمعیت دارد که از این تعداد ۱۳۵ روستا چسبیده به کلانشهر مشهد و در حریم آن قرار گرفته‌اند و بیشترین میزان ساخت و سازهای غیرمجاز مربوط به این مناطق است.

شهرستان طرقبه و شاندیز نیز در غرب و شمال غرب مشهد با مساحت هزار و ۱۰۰ کیلومتر مربع ۵۸ هزار و ۴۸۳ نفر جمعیت دارد. 

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha