کرونا در آمریکای لاتین بیش از ۵ میلیون نفر را مبتلا کرد

تهران –ایرنا - آمار خبرگزاری رویترز نشان می‌دهد که تعداد مبتلایان به بیماری کووید ۱۹ در آمریکای لاتین از ۵ میلیون نفر فراتر رفت.

به گزارش امروز رویترز، آمریکای لاتین هم اکنون بیشترین آمار مبتلایان به ویروس کرونا را در میان دیگر نقاط جهان به خود اختصاص داده است. کرونا دیرتر از مناطق دیگر وارد آمریکای لاتین ۶۴۰ میلیون نفری شد اما متخصصان بهداشت می‌گویند که فقر این منطقه و شهرهای پرتراکم آن کنترل ویروس را دشوار ساخته است.

دیروز و با انتشار گزارش ابتلای بیش از ۱۰ هزار کلمبیایی دیگر به بیماری کووید ۱۹، تعداد مبتلایان به این بیماری از ۵ میلیون نفر در آمریکای لاتین فزونی یافت.

رویترز پریروز نیز خبر داده بود که شمار جان‌باختگان ویروس کرونا در منطقه آمریکای لاتین از مرز ۲۰۰ هزار نفر فراتر رفته است.

به گزارش ایرنا، این آمار تأکیدی بر وضعیت قرمز منطقه آمریکای لاتین به عنوان مرکز عمده انتشار و همه‌گیری بیماری کووید–۱۹ در جهان است که دولت‌ها را تحت فشار قرار داده است.

مجموع شمار مرگ و میر در برزیل و مکزیک به تنهایی از همه کشورهای دیگر به استثنای ایالات‌متحده بالاتر است و این سه کشور روی هم رفته ۷۰ درصد تلفات این ویروس را در قاره آمریکا تشکیل می‌دهند.

هم اکنون برزیل با بیش از ۲ میلیون و ۷۰۰ هزار بیمار، مکزیک و پرو هر کدام با بیش از ۴۴۳ هزار مبتلا در رده‌های اول تا سوم مبتلایان به این بیماری در آمریکای لاتین قرار دارند.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
7 + 0 =