۱۹ مرداد ۱۳۹۹،‏ ۷:۰۲
کد خبرنگار: 2199
کد خبر: 83896135
۰ نفر

برچسب‌ها

خرید تضمینی کلزا در زنجان به ۴۹۹ تن رسید

زنجان - ایرنا - مدیر عامل شرکت غله و خدمات بازرگانی منطقه ۱۴ استان زنجان گفت: خرید تضمینی دانه روغنی کلزا از کشاورزان استان توسط این شرکت به ۴۹۹ تن رسید.

محمد ایزدی روز یکشنبه در گفت وگو با خبرنگار ایرنا افزود: در حال حاضر هر کیلوگرم کلزا به قیمت هر کیلوگرم ۲۸ هزار و ‭‭‭‭۶۶۵‬‬‬‬ ریال از کشاورزان خریداری می‌شود.

وی یادآوری کرد: با توجه به شرایط آب و هوایی مناسب نخستین محموله کلزا در شهرستان طارم خریداری شد.
مدیرعامل شرکت غله و خدمات بازرگانی منطقه ۱۴ استان زنجان گفت: از ابتدای تیر ماه تاکنون ۴۹۹ تن کلزا به ارزش ۲ میلیارد و ۱۹۳ میلیون تومان از کشاورزان خریداری شده است.
ایزدی اظهارداشت: از این مبلغ نیز ۵۳۱ میلیون تومان به حساب کلزاکاران واریز و با آنها تسویه شده است.
وی افزود: امسال هشت مرکز خرید تضمینی کلزا و گلرنگ در استان زنجان فعال است.
مدیرعامل شرکت غله و خدمات بازرگانی منطقه ۱۴ استان زنجان گفت: خرید دانه های روغنی از کشاورزان این استان از سال گذشته به منظور خودکفایی در تولید این دانه ها و حمایت از  قشر زحمتکش کشاورزان آغاز شده است.
ایزدی اضافه کرد: دانه های روغنی خریداری شده از کشاورزان استان زنجان بلافاصله به کارخانه های روغن کشی ارسال می شود.
ایزدی افزود: سال گذشته ‭‭‭‭‭‭‭‭۷۹۴‬‬‬‬‬‬‬‬ تن محصول کلزا و ۲۰ تن گلرنگ از کشاورزان استان زنجان به صورت تضمینی توسط شرکت غله خریداری شد که این میزان کلزا در سال ۹۵ حدود ‭‭‭‭۳۳۶‬‬‬‬ تن بود.
به گزارش ایرنا، دانه‌های روغنی، به منظور استخراج روغن از دانه آن‌ها پرورش می‌یابد و از طرف دیگر به‌عنوان منبع با ارزش پروتئین نیز مطرح است و بقایای محصول بعد از روغن‌کشی به همین منظور بکار می‌رود.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 8 =