افزون‌بر هفت هزار سیلزده سیستان و بلوچستان امدادرسانی شدند

زاهدان- ایرنا- معاون امداد و نجات جمعیت هلال احمر سیستان و بلوچستان گفت: هفت هزار و ۳۵۹ آسیب دیده از سیلاب چند روز اخیر در شهرستان‌های نیکشهر، قصرقند، فنوج و خاش توسط نیروهای هلال احمر امدادرسانی شدند.

حسن مصفا روز سه‌شنبه در گفت‌وگو با خبرنگار ایرنا اظهارداشت: عملیات امدادرسانی به یکهزار و ۷۸۶ خانوار آسیب دیده ۶۱ روستای شهرستان‌های ذکر شده سیستان و بلوچستان توسط نیروهای عملیاتی جمعیت هلال احمر همچنان ادامه دارد.

وی ادامه داد: ۷۰ خانوار این چهار شهرستان توسط نیروهای جمعیت هلال احمر سیستان و بلوچستان در چادر اسکان اضطراری داده شدند.

 معاون امداد و نجات جمعیت هلال احمر سیستان و بلوچستان توزیع ۷۰ دستگاه چادر، ۷۹تخته موکت، ۲۶۸ تخته پتو و ۱۴۵ کیلوگرم نایلون از جمله اقلامی بودند که برای اسکان اضطراری سیلزدگان توزیع و مورد استفاده قرار گرفت.

وی افزود: همچنین اقلام ضروری دیگر از قبیل آب معدنی، یکهزار و ۷۴۶ بسته غذایی یک ماهه، یکهزار و ۱۸۸ کیلوگرم حبوبات و ۲ هزار و ۶۷۰ کیلوگرم برنج نیز بین سیلزدگان در این مدت توزیع شده است.

مصفا  خاطرنشان کرد: هلال احمر سیستان و بلوچستان همچنان با تمام توان به همراه نجاتگران پر تلاش برای ارائه خدمات به آسیب دیدگان تا رسیدن به وضعیت مطلوب در کنار آنان خواهد بود.

به گفته مدیرکل مدیریت بحران استانداری سیستان و بلوچستان در چند روز اخیر بارش های خوبی در جنوب این استان بارید به طوری که بیشترین میزان با ۵۱ میلی‌متر از توابع سرباز گزارش شده است.

عباسعلی ارجمندی اظهارداشت: بارش ها و بادهای موسمی مونسون که به طور پراکنده از تیرماه در جنوب استان آغاز شده تاکنون خسارت‌هایی را به بخشهای مختلف نظیر برق و آب و فاضلاب وارد کرده است.

وی افزود: کارشناسان در حال برآورد خسارت های بارندگی‌های اخیر در جنوب سیستان و بلوچستان هستند.

مدیرکل دفتر مدیریت بحران استانداری سیستان و بلوچستان گفت: با توجه به تداوم بارندگی‌ها به شهروندان توصیه می‌شود در زمان بارش و صاعقه از تردد و توقف در کنار مسیل‌ها، رودخانه‌های فصلی و رفتن به ارتفاعات خودداری کنند.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 8 =