خارج سازی پنج مغروقه در آبراه اروند در دستور کار است

آبادان - ایرنا - مدیر کل بنادر و دریانوردی خرمشهر گفت: خارج سازی پنج شناور مغروقه در آبراه اروند در دستور کار قرار گرفته است.

به گزارش ایرنا نوراله اسعدی سه‌شنبه با حضور در دفتر خبرگزاری جمهوری اسلامی دفتر آبادان اظهار داشت:طرح خارج سازی پنج شناور مغروقه در آبراه اروند توسط سازمان بنادر و دریانوردی در مرحله تشریفات اجرای مناقصه قرار دارد و تا حدود زیادی از کارهای آن انجام شده است.

وی افزود:طبق برنامه ریزی انجام شده عملیات خارج سازی پنج مغرقه‌های درنیمه دوم سالجاری عملیاتی شود.

اسعدی لایروبی آبراه اروند را یکی از دغدغه های اصلی مسئولان سازمان بنادر و دریانوردی در سطح کشور دانست و ادامه داد: با لایروبی و احیای اروندرود ظرفیت عبور کشتی با تثاژ ۲۰ تا ۲۵ هزار تن فراهم می‌شود.

وی گفت: طرح لایروبی اروندرود بخشی در حوزه ایران و بخش دیگر در حوزه کشور عراق است در ملاقات‌های مقام‌های ۲ کشور مورد بحث قرار گرفته و بخش سیاسی و حقوقی آن  توسط وزارت امور خارجه و بخش فنی از سوی سازمان بنادر و دریانوردی نیز با نظارت وزارت امور خارجه پی‌گیری شده است.

مدیر کل بنادر و دریانوردی خرمشهر ادامه داد: تاکنون چندین جلسه در ایران و عراق در این خصوص برگزار شد اما به نتیجه مطلوب نرسیده است و هم اکنون پی‌گیری زیادی از سوی سازمان بنادر و دریانوردی درحال انجام است و منتظر هستیم و در صورت موافقت کشور عراق لایروبی را آغاز کنیم.

اسعدی با بیان اینکه در آبراه اروند سه نقطه بحرانی برای کشتیرانی وجود دارد گفت: اگر این سه نقطه بحرانی لایروبی شود تا حدودی مشکل تردد شناورها با تناژ بالای ۱۰ تا ۱۲ هزار تنی فراهم می‌شود.

وی در بخش دیگری از صحبت‌های خود ضمن تبریک سالروز شهادت شهید صارمی خبرنگار خبرگزاری جمهوری اسلامی و روز خبرنگار گفت:شغل خبرنگاری از عشق و علاقه سرچشمه می‌گیرد و فعالان این عرصه بدون چشمداشتی با همه فداکاری‌ها به عنوان آیینه تمام نمای جامعه نقش آفرینی می‌کنند.

مدیر کل بنادر و دریانوردی خرمشهر همچنین از خبرنگاران خبرگزاری جمهوری اسلامی دفتر آبادان در انعکاس خدمات و عملکرد بندر خرمشهر تقدیر کرد.

بندرخرمشهر با برخورداری از۲۰ پست اسکله،۲۳۰ هکتار وسعت و با استفاده از پتانسیل منطقه تجاری صنعتی آزاد اروند و بهره مندی از مزایا و معافیت های منحصر به فرد در منطقه، آمادگی لازم برای ارائه تسهیلات به سرمایه گذاران و خطوط مختلف کشتیرانی را دارد.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 1 =