فوتبال ایلام چوب بی‌توجهی به آموزش را می‌خورد

ایرنا - ایلام - مربی تیم فوتبال امید پرسپولیس تهران گفت: فوتبال ایلام از دید همگان محو شده که این محوشدگی نتیجه بی‌تدبیری و بی‌توجهی به آموزش پایه‌ای در فوتبال استان است.

رضا جعفروش متولد ۱۳۶۴ شهر ایلام هم‌اکنون مربی تیم فوتبال امید پرسپولیس تهران است، وی سال‌های گذشته با حضور در تیم‌های پرسپولیس و پاس تهران بازی‌های خوبی را از خود به نمایش گذاشت اما تصادف و آسیب دیدگی جسمی موجب کناره گرفتن از بازی و پرداختن به مربیگری شد.

جعفروش روز چهارشنبه با حضور در ایرنا مرکز ایلام اظهار داشت: کمبود سخت‌افزار، امکانات، تجهیزات و زیرساخت های لازم برای توسعه ورزش محبوب فوتبال در استان وجود دارد و دارای پتانسیل و ظرفیت بسیار بالایی در رشته فوتبال است.

وی با بیان اینکه رشد و توسعه ورزش پرطرفداری مانند فوتبال در استان نیازمند تغییر نگرش و انعطاف مدیران ورزشی استان است، افزود: در راستای توسعه فوتبال استان لاجرم باید تعصب را کنار گذاشت و با منطق و برنامه زمانبندی شده و مشخص به جلو قدم برداشت که در این صورت می‌توان افقی روشن و آینده‌ای بهتر را برای ورزش استان متصور شد.

جعفروش با انتقاد از اینکه در سال‌های اخیر به درستی از ظرفیت و استعدادهای فوتبالی ایلام استفاده نشده است، تصریح کرد: با وجود ظرفیت‌های فوتبالی در بخش زنان و مردان، می‌توان در لیگ برتر حرف برای گفتن داشت.

وی تنها راه توسعه و پیشرفت فوتبال استان را توجه به مقوله تخصص، تجربه و استفاده از ظرفیت نوجوانان و جوانان استان دانست و گفت: اگر بصورت پایه ای در استان به فوتبال توجه شود و مدیران ورزش همت خود را بکار گیرند شاهد رشد و پیشرفت فوتبال استان خواهیم بود.

مربی تیم فوتبال امید پرسپولیس تهران در ادامه از مسوولان و صاحب نظران ورزش استان خواست که به فکر ورزش استان به ویژه فوتبال استان باشند چراکه ورزش یکی از اهرم های توسعه و هم اکنون بعنوان یک صنعت در کشور و جهان شناخته می شود.

جعفروش تاکید کرد: مدیران ورزش استان در صورت شناسایی نوجوانانی که استعداد بسیار خوبی در رشته فوتبال دارند این افراد را به وی معرفی کنند که اقدامات لازم جهت معرفی این نوجوانان به تیم کشور صورت گیرد.

وی در ادامه با اشاره به اینکه سال گذشته با حکم آقای انصاری فرد مدیر عامل اسبق پرسپولیس رسما به عنوان یک ایلامی کار خود را با سمت مربی تیم امید پرسپولیس آغاز کرده، افزود: پس از این انتصاب که افتخاری برای ورزش استان محسوب می شد هیچ یک از مدیران ورزش و هیات فوتبال استان به این موضوع توجهی نکردند و حتی در سایت اطلاعی رسانی اداره ورزش و جوانان نیز این موضوع انعکاس داده نشد.

وی افزود: هیات فوتبال یکی از هیات های مهم و کلیدی در هر اداره کل ورزش می باشد که در حفاظت از نوجوانان هر خانواده نقشی تاثیر گذار و بی نظیر دارد.

مربی تیم فوتبال امید پرسپولیس تهران با بیان اینکه هیات فوتبال یکی از محبوب ترین هیات های ورزشی در کشور است، افزود: خانواده ها فرزندان خود را در سنین پایین به این هیات ها می سپارند و انتظار دارند که نقش این هیات ها علاوه بر آموزش فوتبال توجه به مسایل اخلاق مداری در ورزش و فوتبال باشد.

جعفروش وظیفه مربیان سنین پایه را علاقمند کردن این قشر به ورزش فوتبال دانست و تاکید کرد: در واقع رسالت یک مربی در سنین پایین توجیه ورزشکار از لحاظ مباحث فرهنگی، توجیه آینده شغلی شخص و همچنین اخلاق مداری و جوانمردی در ورزش است.

وی در بخشی دیگری از سخنانش به مسائل بهداشتی بازیکنان فوتبال در استان اشاره کرد و گفت: پزشکان فدراسیون فوتبال توصیه کردن که یک بازیکن فوتبال بیش از چهار بار از یک لباس در میادین ورزشی استفاده نکند که متاسفانه این توصیه به دلیل کمبود بودجه و امکانات در اغلب باشگاه ها و تیم های ورزشی استان قابلیت اجرا ندارد.

مربی تیم فوتبال امید پرسپولیس تهران در ادامه از عدم همکاری هیات فوتبال استان با وی انتقاد کرد و افزود: بدلیل تعصبی که به استان خود دارم مایلم تجربه خود را برای استعدادهای ایلام بکار گیرم اما تا زمانی که غرض ورزی شخصی وجود داشته باشد و نوک پیکان شخصی هدایت شود سرمنزل خوبی ندارد.

جعفروش اظهار داشت: تقاضامندم برای توسعه ورزش استان و کشف استعدادها برای هدایت این ورزش پرطرفدار، شایسته سالاری صورت گیرد و افراد باتجربه و فنی را تخریب نکنند.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 10 =