قول مساعد وزیر ارتباطات برای رفع مشکلات اینترنتی شهرک‌های صنعتی آذربایجان‌شرقی

تبریز - ایرنا - عضو هیات رییسه و نماینده مردم تبریز، اسکو و آذرشهر در مجلس شورای اسلامی گفت: وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات برای رفع مشکلات اینترنتی و مخابراتی شهرک‌های صنعتی استان قول مساعد داد.

محمدحسین فرهنگی، روز سه شنبه در گفت و گو با ایرنا افزود: مشکلات و موانع حوزه مخابراتی و اینترنتی شهرک ها و نواحی صنعتی آذربایجان شرقی را در جلسه ای به اطلاع « محمدجواد آذری جهرمی» رساندم و وی برای رفع آن ها قول مساعد داد.

وی اظهار داشت: وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات در این جلسه بر ضرورت حل سریع مشکلات شهرک های صنعتی استان از جمله راه اندازی اینترنت و تلفن ثابت تاکید کرد.

نماینده مردم تبریز، اسکو و آذرشهر در مجلس شورای اسلامی گفت: هم اکنون ۵۰ شهرک صنعتی دارای مشکل در استان وجود دارد و از این تعداد ۱۹ مورد فاقد اینترنت، ۸ مورد فاقد تلفن ثابت و ۱۲ مورد فاقد فیبرنوری است.

فرهنگی، ادامه داد: مقرر شد، براساس زمان بندی کارهای عملیاتی و مرتفع کردن مشکلات مخابراتی و اینترنتی در شهرک‌های صنعتی آذربایجان شرقی در دستور کار وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات قرار گیرد.

وی یادآوری کرد: پیگیر رفع مشکلات و موانع موجود در شهرک های صنعتی استان و تحقق قول مساعد وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات هستم.

به گزارش ایرنا، آذربایجان شرقی دارای ۵۶ شهرک و نواحی صنعتی مصوب بوده که از این تعداد ۴۶ شهرک و نواحی در حال بهره برداری است.

از مجموع ۲ هزار و ۳۹۹ واحد تولیدی موجود در شهرک های صنعتی استان، یکهزار و ۸۹۳ واحد فعال و حدود ۴۰۰ واحد غیرفعال هستند و بیش از ۵۳ هزار نفر در واحدهای فعال مشغول کار هستند.

۶ درصد از واحدهای تولیدی شهرک‌های استان به صنایع بزرگ و ۹۴ درصد به صنایع کوچک و متوسط اختصاص یافته است.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
6 + 6 =